home | contact     
Despre scoala Jose Marti Elevi Cadre didactice Evenimente si proiecte Galerie de fotografii

     Rezultate 2006/2007                Rezultate 2007/2008                Rezultate 2009/2010
     Rezultate 2010/2011                Rezultate 2011/2012                Rezultate 2012/2013
     Rezultate 2013/2014                Rezultate 2014/2015          

REZULTATELE ELEVILOR SCOLII GIMNAZIALE NR. 56 IN ANUL SCOLAR 2014/2015

Petrovici Vlad- clsa a VII-a A prof. matematica Radu Dana
Olimpiada nationala de matematica - etapa nationala : medalie de bronz
Olimpiada de matematica - etapa municipiului Bucuresti : mentiune
Concursul Dan Barbilian : mentiune
Concursul Laurentiu Panaitopol : mentiune
Olimpiada de matematica - etapa pe sector : premiul al II-lea
Festivalul-concurs de teatru pentru elevi Ferdinand I - editia mai 2015 : Marele premiu si trofeul

Vlad Sucaliuc- clsa a VII-a A prof. matematica Radu Dana, prof. fizica Tudorache Livia, prof. biologiePopa Monica, prof. chimie Iacobescu Vasilica
Calificat la olimpiada nationala de stiinte pentru juniori.
Premiul 3 la olimpiada de stiinte pentru juniori, etapa municipala.
Premiul 2 olimpiada de matematica, etapa pe sector
Concursul Dan Barbilian - mentiune
Concursul Laurentiu Panaitopol - mentiune
Concursul Raluca Ripan, etapa pe sector - premiul 2
Concursul Lazar Edeleanu, etapa pe muncipiu - premiul 1
Concursul Lazar Edeleanu, etapa pe sector - premiul 1
Concursul Noi si Chimia - premiul 3

Iancu Mihnea- clsa a VII-a A prof. matematica Radu Dana
Participare Olimpiada Nationala de Matematica
Olimpiada de Matematica - faza pe municipiu Premiul III
Concursul sc 56 - mentiune
Concursul Dan Barbilian -mentiune
Olimpiada de Matematica -Sector -Mentiune
Olimpiada de Informatica Mentiune

Tatulescu Bianca- clsa a VII-a A prof. matematica Radu Dana, prof. lb. spaniola vasile Claudia
Premiul I Olimpiada de Limba Spaniola - Etapa Nationala
Premiul I Olimpiada de Limba Spaniola - Etapa pe municipiu
Premiul III Olimpiada de Matematica - Etapa pe sector

Marin Bianca- clsa a VII-a A, prof. matematica Radu Dana, prof. Geografie Andrei Viorica
Concursul national de geografie Terra - etapa pe nationala - premiul II
Concursul national de geografie Terra - etapa pe municipiu - premiul II
Concursul Euclid,etapa I - premiul I
Concursul Euclid,etapa II - mentiune.
Concursul Arhimede, etapa I - mentiune.
TOMA EMILIAN ALEXANDRU Clasa a VIII- a F, prof. Lb. Romana Musat Mihaela, prof. fizica Radu Cristina, prof. chimie Dimulescu Gabriela
Olimpiada de Lingvistica - etapa judeteana - Premiul I
Olimpiada de Lingvistica - etapa nationala - Mentiune
Olimpiada de Fizica - etapa locala - Premiul II
Olimpiada de Fizica - etapa judeteana - Premiul III
Olompiada De Stiinte pentru Juniori- etapa judeteana - Mentiune
Concursul de Chimie "Lazar Edeleanu " - etapa locala - Premiul I
Concursul de Chimie "Lazar Edeleanu " - etapa municipiu - Premiul III
Concursul Interjudetean de Chimie "Noi si chimia" - etapa judeteana - Premiu II
Olimpiada de Chimie - etapa locala - Premiul I

SABAU CRISTIANA ALEXANDRA CLASA a VIII-a A, prof. lb. spaniola Vasile Claudia
Premiul III la olimpiada de lb. spaniola- faza nationala
Premiul II la olimpiada de lb. spaniola- faza pe municipiu
Premiul I la olimpiada de lb. spaniola- faza pe sector
ABRUDAN ALEXANDRU clasa a VIII-a A, prof. Fizica Panait Constanta, prof. chimie Dimulescu Gabriela , prof. biologie Nuta Cristina
Premiul I Olimpiada de fizica, etapa pe sector
Premiul II Olimpiada de fizica, etapa pe municipiu
Premiul I Olimpiada de chimie, etapa pe sector
Mentiune Olimpiada de chimie, etapa pe municipiu
Participare la Olimpiada de chimie, etapa nationala - Galati
Premiul II Concurs chimie "Lazar Edeleanu", etapa pe sector Premiul II Concurs interjudetean de chimie "Noi si Chimia" ,etapa pe municipiu
Locul II Olimpiada de stiinte pentru juniori, etapa pe municipiu
- Calificare la etapa nationala Olimpiada de stiinte pentru juniori, Braila (02-06 august 2015)
BRAICU CEZARA Clasa a VIII-a G prof. lb. spaniola Vasile Claudia
Olimpiada de spaniola premiul I etapele municipiu si nationala

CATANEA VLAD Clasa a VIII-a G prof. fizica Cristina Radu

Olimpiada de fizica premiul I sector, premiul I municipiu, medalie bronz etapa nationala

.Ababei Eduard - clasa a VII-A E prof. lb. spaniola Vasile Claudia, prof. geografie Panaitescu Vlad
Premiul II - Olimpiada de Limba Spaniola, faza nationala
Premiul II - Olimpiada de Limba Spaniola, faza pe municipiu
Mentiune - Concursul de Geografie Terra, faza pe sector
Mentiune - Concursul de Geografie Terra, faza pe municipiu

Bonciu Sabina Clasa a VII-a F, prof. geografie panaitescu Vlad
Concurs national geografie "Terra"
sector-premiul III, municipiu -premiul III, nationala .- premiul III

Dumitrescu Elena Ioana - clasa a VI-a F, prof. Lb. romana Mariana Cheroiu, prof. fizica Radu Cristina, prof. matematica Azis Sena
Olimpiada de lingvistica, etapa nationala: Premiu special; etapa pe municipiu: Premiul I;
Olimpiada de romana, etapa pe sector: Premiul 2; calificat pentru municipiu
Olimpiada de fizica, etapa pe municipiu: Premiul III; etapa pe sector: Premiul I
Olimpiada de matematica, etapa pe sector: Premiul I, calificat pentru municipiu
Concursul Interjudetean de matematica al Scolii 56: Mentiune
Concursul de matematica Mate 97- Turneul Campionilor: Mentiune

Ionescu Radu- clasa a VI-a F, prof. geografie Panaitescu Vlad, prof. matematica Azis Sena

Concursul National de Geografie, faza nationala: Mentiune; faza pe municipiu: Premiul II, faza pe sector: Premiul III
Olimpiada de matematica, faza pe sector: Mentiune, calificat pentru municipiu
Concursul de matematica al Scolii nr 56: Mentiune
Concursul de matematica Lumina Math: Premiul III

COMAN ALEXANDRU SERGIU CLASA a V-a F, prof. matematica Radu Dana
Olimpiada Nationala de Matematica -Mentiune-medalie de aur
Olimpiada de Matematica -municipiu-Premiul al doilea
Concursul Scolii 56 -Premiul I
Concursul Scolii 97- Premiul al II-lea
Concursul Ion Barbu Dan Barbilian -Calarasi- Mentiune
Concursul Laurentiu Panaitopol Mentiune
Olimpiada de Matematica -sector-Premiul I
Arhimede et I Premiul I
Arhimede et. A II-a -Premiul II
Arhimede et. III-Premiul I

MATEI ALEXIA TEODORA CLASA a V-a F,prof. Lb. romana Babus Carmen, prof. ed. Tehnologica Irimie Calina
Olimpiada Nationala de Limba si Literatura Romana -Premiu special
Olimpiada de Limba si Literatura Romana- Municipiu- Premiul I
Olimpiada de Limba si Literatura Romana- Sector- Premiul III
Olimpiada de Tehnologie-Sector- Premiul I
Olimpiada de Lingvistica-Sector- Premiul III
Conursul National de Limba si Literatura Romana Ionel Teodoreanu -Pr special

DAEANU PHILIP ALEXANDRU CLASA a V-a F, prof. matematica Radu Dana
Olimpiada Nationala de Matematica - participant
Olimpiada de matematica Municipiu - premiul II
Concursul scolii nr. 56 - mentiune
Concursul Dan Barbilian - mentiune
Olimpiada de matematica Sector - premiul II
Concursul Regalul Generatiei XXI - premiul III

BRADESCU MATEI CLASA a V-a F, prof. geografie Panaitescu Vlad
Concursul de Geografie -Terra - Faza Nationala- Mentiune
Concursul de Geografie -Terra Sector - Premiul II
Concursul de Geografie -Terra - Municipiu- Mentiune
IONIta ROBERT clasa a V-a C, prof. Lb. romana Musat Mihaela, prof. matematica Azis Sena
Premiul special, etapa nationala-Olimpiada de lingvistica
Premiul I, etapa municipala- Olimpiada de lingvistica
Mentiune, etapa municipala- Olimpiada de matematica
Premiul II, etapa pe sector- Olimpiada de matematica.

ADOREAN SONIA clasa a V-a E, prof. Lb. romanaNichitov Florentina
Calificat la etapa nationala a Olimpiadei de limba romana
Premiul al III-lea la Olimpiada de limba romana, etapa pe municipiu
Mentiune la Olimpiada de limba romana, etapa pe sector


Clasa pregatitoare "D"-2014/2015 Prof.inv.primar:Alina Vulpe
1.Radulescu Teodora
Concurs Euclid-Etapa I-locul I(matematica)-100 p
-locul I(romana)-100 p
-Etapa a II-a -locul I(matematica)-100 p
-locul I(romana)-100 p
-Etapa a III-a -locul I(matematica)-100p
-locul I(romana)-100 p

2.Suster Tudor
Concurs Euclid-Etapa I-locul I(matematica)-100 p
-locul I(romana)-100 p
-Etapa a II-a -locul I(matematica)-100 p
-locul I(romana)-100 p
-Etapa a III-a -locul II(matematica)
-locul II(romana)
Concurs Evaluare in Educatie-locul I(matematica)
Campionatul National de Ciclism-locul II(noiembrie 2014)
3.Miu Ana Corina
Concurs Euclid-Etapa I-locul I(romana)-100 p
-locul I(matematica)-100 p
-Etapa a II-a -locul I(romana)-100 p
-locul I(matematica)-100 p
-Etapa a III-a -locul II(matematica)
-locul III(romana)
4.Teodorescu Leo
Concurs Euclid-Etapa a II-a-locul II(romana)
-Etapa a III-a-locul I(romana)-100 p
. -locul I(matematica)-100 p
5.Ritti Raul
Concurs Euclid-Etapa a II-a-locul I(romana)-100 p
-locul I(matematica)-100 p
-Etapa a III-a-locul II(matematica)
6.Pirvan Vlad
Concurs Euclid-Etapa I-locul II(matematica)
-Etapa a II-a-locul I(romana)-100 p
-locul II(matematica)
Clasa I C Prof.invatamant primar Popeanu Florina
1. SARA LORENA BERGHEA
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa II -100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa III -100 puncte -
Premiul I - Concursul National de Matematica Euclid - Etapa I -100 puncte
Premiul I - Concursul National de Matematica Euclid - Etapa II -100 puncte
Premiul I - Concursul National de Matematica Euclid - Etapa III -100 puncte
Premiul I - Concursul National Evaluare in Educatie - Romana Etapa I -100 puncte
Premiul I - Concursul National Evaluare in Educatie - Romana Etapa II -100 puncte
Premiul I - Concursul National Evaluare in Educatie - Matematica Etapa II-100 puncte
2. JULA MIHNEA - STEFAN
Premiul I - Concursul National Evaluare in educatie - Romana Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Evaluare in educatie - Matematica Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica Etapa I - 100 puncte
Premiul II -Concursul National Euclid Romana - Etapa I - 98 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa III - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa III - 100 puncte
3. TUDOR DUICU VLADIMIR
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa III - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Concursul Evaluare Nationala in Educatie Romana - Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul Evaluare Nationala in Educatie Romana - Etapa I - 100 puncte
Mentiune - Concursul National Euclid Matematica - Etapa III
4. BARZOIU RARES
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa II -100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa III - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Evaluare in Educatie Matematica- Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Evaluare in Educatie Romana - Etapa II - 100 puncte
Premiul II - Concursul National Euclid Romana - Etapa I
Premiul III - Concursul National Euclid Romana - Etapa III
Premiul III - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I
5. EMMA MARA PLUTEANU
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa III - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa III - 100 puncte
Premiul II - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 98 puncte
6. MARIA CEAFALAU
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa III -100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica -Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 100 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Romana - Etapa II - 98 puncte
Premiul III Concursul National Euclid Matematica - Etapa III - 95 puncte
7. MOROEANU MATEI
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica- Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Evaluare in Educatie - Matematica Etapa I -100 puncte
Premiul I - Concursul National Evaluare in Educatie - Romana - Etapa II -100 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I - 94 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Romana - Etapa II - 94 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II
8. COJOCARIU TIBERIU
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 100 puncte
Premiul II - Concursul National Euclid Romana - Etapa I
Premiul III - Concursul National Euclid Romana - Etapa III
Premiul III - Concursul National Euclid Matematica - Etapa III
9. DOBREA ALEXIA IOANA
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa III - 100 puncte
Premiul II - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II
Premiul III - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I
Premiul III - Concursul National Euclid Matematica - Etapa III
10. ANDREI DRAGU
Premiul I - Concursul National Romana Euclid - Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Romana Euclid - Etapa III - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Matematica Euclid - Etapa I - 100 puncte
Premiul III - Concursul National Matematica Euclid - Etapa II - 94 puncte
Premiul III - Concursul National Matematica Euclid - Etapa III - 90 puncte
11. LOVIN IULIA IOANA
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I - 100 puncte
Premiul II - Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa I
Premiul II - Concursul National Euclid Matematica - Etapa III
Premiul II - Concursul Evaluare Nationala in Educatie Matematica - Etapa I
Premiul III - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II
Premiul III - Concursul National Euclid Romana - Etapa III
12. TEPES MARIA
Premiul I - Concursul National Evaluare in Educatie Matematica - Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 100 puncte
Premiul II - Concursul National Euclid Romana - Etapa I - 98 puncte
Premiul II - Concursul National Euclid Romana - Etapa III - 99 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Romana - Etapa II
Premiul III - Concursul National Euclid Matematica - Etapa III - 90 puncte
Mentiune - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I - 89 puncte
13. MACAU IOANA - ALEXANDRA
Premiul I - Concursul National Euclid Limba Romana - Etapa II
Premiul I - Concursul National Euclid Limba Romana - Etapa III
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa III
14. DRAGOTA GEORGIA
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 97 puncte
Premiul II - Concursul National Euclid Romana - Etapa I - 95 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Romana - Etapa III - 93 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I - 92 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Matematica - Etapa III - 95 puncte
15. CONDOIU TEODORA
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa III - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I - 99 puncte
Premiul II - Concursul National Euclid Romana - Etapa II - 96 puncte
Premiul II - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 95 puncte
16. MIRUNA TIGLEA
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 100 puncte
Premiul II - Concursul National Euclid Romana - Etapa II - 99 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Romana - Etapa I - 93 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Romana - Etapa III - 94 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I - 91 puncte
17. TOADER MATEI
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa III
Premiul II - Concursul National Evaluare in Educatie Matematica - Etapa I
Premiul III - Concursul National Euclid Romana - Etapa I
Mentiune - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II
Mentiune - Concursul National Euclid Romana - Etapa II
Mentiune - Concursul National Euclid Romana - Etapa III
18. PETER ROBERT
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa III - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Evaluare in Educatie Matematica - Etapa I - 100 puncte
Premiul II - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 99 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I - 98 puncte
19. CATOIU VANESSA
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa I - 100 puncte
Premiul II - Concursul National Euclid Romana - Etapa II - 99 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Romana - Etapa III - 92 puncte
Mentiune - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 75 puncte
20. NAUM MIRUNA-IOANA
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa II
Premiul III - Concursul National Euclid Romana - Etapa I
Mentiune - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I
Mentiune - Concursul National Euclid Matematica- Etapa II
21. CARLAN MATEI
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa II - 100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa III - 100 puncte
Premiul II - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II - 95 puncte
22. RUSU DAVID
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa I -100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Romana - Etapa II -100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II -100 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa I - 99 puncte
Premiul I - Concursul National Euclid Matematica - Etapa III - 99 puncte
Premiul III - Concursul National Euclid Romana - Etapa III - 96 puncte
TANASE TUDOR
Premiul III - Concursul National Euclid Matematica - Etapa II

CLASA I D, Invatator-ELISABETA DRAGOMIR
Alecu Iszak David
Premiul ll -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul ll+medalie de argint -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul lll -Concurs 10- Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica -teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l +medalie de aur-Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul lll-Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul l +medalie de aur-Evaluare in Educatie-Matematica,etapa a ll-a
Premiul lll-Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Premiul l +medalie de aur-concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor Nationale Euclid -Limba romana si Matematica
Bischofberger Katarina
Mentiune- Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Mentiune -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.2014
Premiul lll -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l +medalie de aur-Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Mentiune -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul lll+medalie de bronz-Evaluare in Educatie-Limba romana,etapa all-a
Premiul lll-Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Mentiune-Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Bobaru Ruxandra Elena
Premiul ll -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Mentiune -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul l - Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul lll -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Mentiune -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul ll +medalie de argint -Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Bozu Ana Maria
Premiul lll- Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Mentiune -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Mentiune - Concurs 10-Limba romana -teste PISA,24-29nov.
Mentiune -Concurs 10-Matematica -teste PISA,24-29nov.
Premiul lll-Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul lll -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Mentiune -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul lll -Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana
Bulica Ioan
Diploma de Merit-Evaluare in Educatie-Matematica,18oct.2014
Premiul ll -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul l -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Cupa Concursului 10 pentru rezultate remarcabile
Premiul l - Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l +medalie de aur-Evaluare in Educatie-Limba romana ,6dec.2014
Premiul ll+medalie de argint -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul l +medalie de aur-Evaluare in Educatie-Matematica,etapa a ll-a
Premiul l +medalie de aur-Evaluare in Educatie-Limba romana,etapa all-a
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Premiul l + medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Buzea Petru
Premiul ll -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul ll -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,etapa a lll-a
Premiul lll-Concursul national Euclid Limba romana,etapa alll-a
Casapu David
Premiul l +medalie de aur-Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul l -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.2014
Cupa Concursului 10 pentru rezultate remarcabile
Premiul lll- Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul lll+medalie de bronz-Evaluare in Educatie,etapa a ll-a
Premiul ll+medalie de bronz -Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Mentiune -Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Costin Vladimir Andrei
Premiul ll -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Mentiune -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll -Concurs10-Matematica-teste PISA,24-29nov.2014
Premiul lll- Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l - Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul lll-Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Craciun Catalina Alexandra
Premiul ll -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul ll+medalie de argint -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul ll -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Mentiune-Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul ll -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Mentiune -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Mentiune - Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Mentiune -Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana
David Ioana Elisa
Diploma clasament national(95p)-Evaluare in Educatie,matematica,18oct.a.c.
Premiul ll+medalie de argint-Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul ll -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll- Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l +medalie de aur -Evaluare in Educatie,Limba romana-6dec.2014
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul lll+medalie de bronz-Evaluare in Educatie-Limba romana,etapa all-a
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Dragomir Sonia Andreea
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul lll - Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul lll -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul lll-Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul ll+medalie de argint-Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Mentiune -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Mentiune -Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Druga Dalia Eliza
Premiul ll+medalie de argint -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul l -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l - Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul special al Concursului "PICIUL"pentru rezultate deosebite
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul lll -Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Dumitru Veronica Stefania
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul ll -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul ll+medalie de bronz -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Ene Teodora Cristina
Premiul lll -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul ll+medalie de argint -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul lll -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul l - Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul lll+medalie de bronz-Evaluare in Educatie,etapa all-a
Premiul lll -Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Mentiune- Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Fusea Anastasia
Mentiune -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul l -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll - Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,27nov
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul ll+medalie de bronz -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul lll -Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Mentiune-Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana
Igescu Mihai Sergiu
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul ll - Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul l - Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l +medalie de aur-Evaluare in Educatie-Limba romana,6dec.2014
Premiul l+medalie de aur-Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Premiul l +medalie de aur- Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Iorga Mihaela Alexandra
Premiul ll -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul lll Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll- Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul ll - Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Mazarache Iris
Premiul lll -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul l -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs10-Matematica-testePISA,24-29nov.
Premiul ll -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul ll +medalie de argint-Evaluare in Educatie,etapa all-a
Premiul lll -Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana
Moisescu Patricia
Premiul ll -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul lll -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul lll -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul l - Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,27nov2014
Neacsu Elisa Michaela
Premiul ll -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Mentiune - Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul ll - Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul lll -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll-Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul ll -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul ll+medalie de bronz -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul lll -Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana
Pican Alexandru
Premiul lll-Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul ll - Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l+medalie de aur--Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul l +medalie de aur-Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana
Popa Denis Andrei
Mentiune - Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul lll -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l+medalie de aur -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l +medalie de aur-Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Locul ll-Cupa Dance Masters,28-29 martie 2015-Bucuresti
Locul l-Cupa Magic Dance,18 aprilie 2015-Buzau
Mentiune-Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Locul ll-Cupa Happy Dance,9-10mai2015-Pitesti
Locul ll-Cupa Dansul Florilor,16-17mai-Pitesti
Locul l-Cupa Katamis,7 iunie2015-Craiova
Popescu Tudor Mihai
Premiul ll- Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul l -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul ll+medalie de argint -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul ll +medalie de argint-Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Premiul ll+medalie de argint-Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Rac-Albu Andreea
Mentiune -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul ll - Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll-Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll - Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul ll+medalie de bronz-Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursului national Euclid-Matematica
Salagean Ruxandra Maria
Premiul ll+medalie de argintConcursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul l +_medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul l - Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Cupa Concursului 10 pentru rezultate remarcabile
Premiul l -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul ll +medalie de argint- Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Premiul l + medalie de aur-Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Stanescu Daria Cristiana
Premiul ll+medalie de argint -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul ll +medalie de argint -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul ll - Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul lll -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Mentiune -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul l +medalie de aur- Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Mentiune-Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Sofan Theodora Nicolle
Premiul lll- Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul lll-Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul ll -mentiune -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul lll -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Stefan Arina
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul l -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul lll- Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l+medalie de aur-Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul ll+medalie de argint-Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Mentiune-Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Tran Yen Vy
Mentiune -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul l +medalie de aur Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul lll -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll-Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Mentiune -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Mentiune -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Mentiune-Concursul national Euclid-matematica,etapa a lll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursului national Euclid-Matematica
Tsarakov Emma
Premiul lll -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Mentiune - Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul ll -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll -Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l -Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul lll+medalie de bronz -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Diploma de Merit-Evaluare in Educatie-Limba romana,etapa all=a
Tufaru Emilia Ioana
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,23nov.2014
Premiul l -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul l - Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul l -Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul lll -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul ll+medalie de argint-Evaluare in Educatie,etapa all-a
Premiul lll- Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Premiul lll -Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Victorian-Jipa Patrick
Diploma de Merit-Evaluare in Educatie-Matematica,18oct.a.c.
Premiul l+medalie de aur-Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul l +medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul l -Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll- Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov.
Premiul ll-Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul l +medalie de aur-Evaluare in Educatie-Limba romana,6dec.2014
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Mentiune -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015
Premiul ll+medalie de argint-Evaluare in Educatie-Limba romana,etapa all-a
Premiul l - Concursul Municipal C-tin Brancusi (organizat de Inspectoratul Scolar Bucuresti si Liceul Tonitza) - Proba Desen
Premiul l - Concursul Municipal C-tin Brancusi (organizat de Inspectoratul Scolar Bucuresti si Liceul Tonitza) - Proba Pictura
Premiul ll - Concursul Municipal C-tin Brancusi (organizat de Inspectoratul Scolar Bucuresti si Liceul Tonitza) - Proba Modelaj
Premiul l +medalie de aur-Concursul national Euclid-Limba romana,etapa alll-a
Premiul l +medalie de aur-Concursul national Euclid-Matematica,etapa alll-a
Calificare la Etapa Finala a Concursurilor nationale Euclid-Limba romana si Matematica
Voinoiu Iustin
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Lb.romana,25oct.2014
Premiul l+medalie de aur -Concursul national Euclid-Matematica,23 nov.2014
Premiul lll - Concurs 10-Limba romana-teste PISA,24-29nov.
Premiul lll - Concurs 10-Matematica-teste PISA,24-29nov
Premiul lll-Proiectul International de evaluare a competentelor "Cu Europa...la joaca"-Euroscolarul,etapa l,nov.2014
Premiul l Concursul national "PICIUL",12dec.2014
Premiul special al Concursului "PICIUL" pentru merite deosebite
Premiul l+medalie de aur-Concursul national Euclid-Limba romana,18ian.2015
Mentiune -Concursul national Euclid-Matematica,25ian.2015

Total :91 medalii din care -Aur:63medalii -Argint:18medalii -Bronz :10medalii

CLASA I E-INVATATOR CAMARASESCU STELIANA

DUMITRU ROBERT MIHAI
concurs euclid/matematica
-etapa 2: 70p-diploma de participare
campionat de fotbal: locul ii-medalie de argint la e-on kinder sportlife, targu mures, 2014
campionat de fotbal:locul iii-medalie de bronz la campionatul de minifotbal grupa 2007, editia 2014-2015
campionat de fotbal: diploma de participare la brasovjunior's cup cu echipa fc dinamo bucuresti, 2015
LUCA DARIA ALEXANDRA
concurs euclid/matematica
-etapa 1: 100p-premiul i
-etapa 2: 100p-premiul i
-etapa 3: 95p-premiul ii
concursuri de dans:
locul i-winter dance fest
locul i-summer dance fest
trofeu de participare-cupa "bonito dance"
MATEI ANDREI
concurs euclid/matematica
-etapa 2: 93p-premiul iii
concurs euclid/romana
-etapa 2: 100p-premiul i
NITOIU MARA
fundatia pentru evaluare in educatie/romana
-etapa1: 100p-premiul i
fundatia pentru evaluare in educatie/matematica
-etapa i: 100p-premiul i
concurs euclid/romana:
-etapa 1: 97p-premiul ii
-etapa 2: 100p-premiul i
-etapa 3: 100p-premiul i
concurs euclid/matematica:
-etapa 1: 100p-premiul i
-etapa 2: 100p-premiul i
-etapa 3: 100p-premiul i
OTELE STEFAN BOGDAN
concurs euclid/romana:
-etapa 2: 94p-premiul iii
-etapa 3: 94p-premiul iii
concurs euclid/matematica:
-etapa 1: 92p-premiul iii
-etapa 2: 95p-premiul iii
-etapa 3:95p-premiul iii
PAIS DARIANA , PAIS RADU
concururi de dans:
-cupa "bonito dance": locul i
-cupa "bella romania": locul ii
-cupa "alessia": locul iii
-cupa "hobbydance": locul iv si v
-cupa "pygmalion": locul v
RADOVICI DARIA MIHAELA
fundatia pentru evaluare in educatie/romana
-etapa1: 100p-premiul i
concurs euclid/romana:
-etapa 2: 100p-premiul i
-etapa 3: 100p-premiul i
concurs euclid/matematica:
-etapa 1: 99p-premiul ii
-etapa 2: 90p-premiul iii
-etapa 3: 100p-premiul i
SAILA IOANA PATRICIA:
concurs euclid/romana:
etapa 2: 100p-premiul i
concurs euclid/matematica:
-etapa 1: 100p-premiul i
-etapa 2: 95p-premiul iii
-etapa 3: 95p-premiul iii
diploma de excelenta la festivalul "prietenii muzicii/pro piano-romania 2015"
TROCEA MIRUNA:
concurs euclid/romana:
-etapa 1: 99p-premiul ii
-etapa 2: 100p-premiul i
-etapa 3: 100p-premiul i
concurs euclid/matematica:
-etapa 1: 95p-premiul iii
-etapa 2: 99p-premiul ii
TUDOSE LUCA DAMIAN:
concurs euclid/romana:
-etapa 2: 95p-premiul iii
concurs euclid/matematica
-etapa 2: 80p-mentiune


CLASA a II- a D Inv. Costache Milana

DIMA ALBERT-FILIP
CONCURSUL NATIONAL DE MATEMATICA "ARHIMEDE"- etapa I - Premiul I; etapa II - Premiul I; etapa III - Premiul III.

CONCURSUL NATIONAL "EUCLID" MATEMATICA: etapa III - Premiul I si medalie de aur; etapa II -Premiul I si medalie de argint; etapa I - Premiul II.

CONCURSUL NATIONAL "EUCLID" ROMANA: Etapa III - Premiul I si medalie de aur; Etapa II - Premiul II si medalie de bronz; Etapa I- mentiune.

CONCURSUL NATIONAL "EVALUARE IN EDUCATIE" (etapa I) ROMANA 100 puncte Premiul I si medalie de aur.

CONCURSUL NATIONAL DE INTERPRETARE "MUZICA CLASICA" Editia a XV-a PIAN - PREMIUL I.

CONCURSUL NATIONAL DE TEHNICA PIANISTICA-PREMIUL I.

FESTIVALUL NATIONAL "DINU LIPATTI" - PREMIUL II.

CONCURSUL DE MUZICA "PAUL POLIDOR" PREMIUL III.
TURLIU IOAN
Premiul III - Concursul National Euclid de Matematica, etapa a II-a 2015
Premiul II - Concursul National Euclid de Matematica, etapa a III-a 2015
Premiul I si medalie de aur - Concursul National Euclid de Romana, etapa a III-a 2015
Premiul II - Festivalul National Dinu Lipatti, editia a III-a 2015, Sectiunea Pian
Premiul II - Concursul de tehnica pianistica organizat de Sc. Gimnaziala de Arte "Iosif Sava", 28.01.2015
Premiul II - Concursul National de Interpretare "Muzica Clasica", editia a XV-a 2015
Premiul I - Concursul "Hanon" - Pianistul Virtuoz, editia a II-a 2015, organizat de Sc. Gimnaziala de Arte nr. 2
Premiul III - Festivalul-Concurs "Paul Polidor", editia a XIX-a, noiembrie 2014
Premiul I -Concursul de Solfegii organizat de Sc. Gimnaziala de Arte "Iosif Sava", mai 2015
MIHAI SARA
Premiul I - Festivalul - Concurs "Paul Polidor" - Interferente Culturale Internationale Editia XIX - Bucuresti - Romania 2014 - clasa a 2-a PIAN;
Premiul I - Concursul National de Interpretare "Muzica Clasica" Editia XV-a 2015 - specialitatea PIAN;
Premiul I - Festivalului interjudetean de muzica si dans popular "Florii" 2015 - Editia a-XIII-a - interpretare muzica populara;
Mentiune - Concursul National de Matematica "Arhimede" - editiaa XII-a- Etapa I;
Premiul III - Concursul National de Matematica "Arhimede" - editia a XII-a- Etapa a II-a;
Mentiune - Concursul Euclid - Matematica - Etapa I;
Premiul III - Concursul Euclid - Matematica - Etapa II;
Premiul II - Concursul Smart - Limba Engleza.

ERDEM ALI SAID
CONCURSUL EUCLID - MATEMATICA -ETAPA I - PREMIUL III
- ETAPA a III - a - PREMIUL III
CONCURSUL EUCLID-LB. ROMANA-ETAPA I-PREMIUL II
-ETAPA a II- a-PREMIUL III
-ETAPA a III- a-PREMIUL III
CONCURSUL ARHIMEDE- ETAPA a II- a - PREMIUL I -ETAPA a III- a - PREMIUL III
NECULA THEODORA ALEXANDRA
PREMIUL I-medalie de aur-concursul national" EUCLID"-MATEMATICA-ET.a III-a
PREMIUL II- medalie de bronz-concursul national" EUCLID"-MATEMATICA-ET. a III-a
PREMIUL II- medalie de bronz-concursul national" EUCLID"-LB. ROMANA-ET.a II-a
MENTIUNE- concursul national" EUCLID"-MATEMATICA-ET. I
MENTIUNE- concursul matematica "LUMINA MATH"
DAEANU MAYA ANASTASIA

PREMIUL III- Concursul National Euclid- Lb. romana-etapa I
Dance Open Prague - PREMIUL I - Amazing Puppies
Dance Open Viena - PREMIUL I- Amazing Puppies
Concurs Regional de Dans Clasic si Contemporan"LEBADA DE CRISTAL"ed. a III-a Ploiesti - PREMIUL I- The peacocks dance
European Dance Union ESDU Romabian Open
The peacocks dance- PREMIUL I
Dance World Cup-Romanian Qualifier
The peacocks dance- IV place

PETROVICI STEFAN
CONCURSUL EUCLID - ETAPA I - MENTIUNE
- ETAPA a II - a - MENTIUNE
CONCURSUL ARHIMEDE - ETAPA I - MENTIUNE
CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE - PREMIUL I - MEDALIE DE AUR
ROSEANU OCTAVIAN
MENTIUNE- Concursul "CREATIVI SI PREVENTIVI"-org. de Institutul de Cercetare si Prevenire a Criminalitatii-I.G.P.R.
PREMIUL III- Concursul Judetean de Informatica "Cupa Sarbatorilor de Iarna"
PREMIUL II- Concursul Regional de Informatica "Cupa Iepurasului"
CLASA a III-a A Prof. Invatamant primar Tudor Floarea
1.Protopopescu Tudor
PREMIUL I (BRONZ) -EUCLID II-LIMBA ROMANA
PREMIUL I -ARHIMEDE I-MATEMATICA
PREMIUL I -ARHIMEDE II-MATEMATICA
PREMIUL I -ARHIMEDE III-MATEMATICA
PREMIUL II-LUMINA MATH
PREMIUL II-EVALUARE IN EDUCATIE I-MATEMATICA
PREMIUL II-EUCLID II- MATEMATICA
PREMIUL III-EUCLID I-LIMBA ROMANA
PREMIUL III-EVALUARE IN EDUCATIE I-LIMBA ROMANA
MENTIUNE-EUCLID I-MATEMATICA
2.Pavel Maria
PREMIUL I-LUMINA MATH
PREMIUL I -ARHIMEDE II-MATEMATICA
PREMIUL I-ARHIMEDE III-MATEMATICA
PREMIUL I-EUCLID III-LIMBA ROMANA
PREMIUL II-EUCLID III-MATEMATICA
PREMIUL II-ARHIMEDE I-MATEMATICA
PREMIUL III-EUCLID I-MATEMATICA
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMANA
MENTIUNE- EUCLID I-LIMBA ROMANA
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I- LIMBA ROMANA
ATESTAT CAMBRIDGE MOVERS
3.Apostol Horatiu
PREMIUL I-LUMINA MATH
PREMIUL I -ARHIMEDE I-MATEMATICA
PREMIUL I -ARHIMEDE III-MATEMATICA
PREMIUL I -EUCLID III-LIMBA ROMANA
PREMIUL II-ARHIMEDE II-MATEMATICA
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMANA
PREMIUL III-EUCLID II-MATEMATICA
PREMIUL III-CONCURS DE PIAN-SCOALA DE ARTE NR.4
MENTIUNE- EUCLID I-MATEMATICA
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I-LIMBA ROMANA
MENTIUNE- EUCLID III-MATEMATICA
4. Iordache Ariana
PREMIUL I -EUCLID I-MATEMATICA
PREMIUL I -COMPER I-MATEMATICA
PREMIUL I -COMPER I- LIMBA ROMANA
PREMIUL I -COMPER II- LIMBA ROMANA
PREMIUL I -COMPER II-MATEMATICA
PREMIUL II -EUCLID II-LIMBA ROMANA
MENTIUNE-ARHIMEDE I-MATEMATICA
MENTIUNE- LUMINA MATH
MENTIUNE- EUCLID I-LIMBA ROMANA
MENTIUNE- EUCLID II-MATEMATICA
5.Rusu Ioana
PREMIUL I-LUMINA MATH
PREMIUL II-EUCLID I-LIMBA ROMANA
PREMIUL II-ARHIMEDE I-MATEMATICA
PREMIUL II-EVALUARE IN EDUCATIE I-LIMBA ROMANA
PREMIUL II -EUCLID II-LIMBA ROMANA
PREMIUL II-ARHIMEDE III-MATEMATICA
PREMIUL II-EUCLID II-MATEMATICA
PREMIUL II-EUCLID III-LIMBA ROMANA
MENTIUNE- EUCLID I-MATEMATICA
MENTIUNE- EUCLID III-MATEMATICA
6. Calin Anisia
PREMIUL I -COMPER I-MATEMATICA
PREMIUL I -COMPER II-MATEMATICA
PREMIUL I -COMPER II-LIMBA ROMANA
PREMIUL III -COMPER I-LIMBA ROMANA
PREMIUL III-LUMINA MATH
MENTIUNE- EUCLID I-LIMBA ROMANA
7.Anghel Dan
PREMIUL I-EUCLID III-LIMBA ROMANA
PREMIUL II-LUMINA MATH
PREMIUL II-EUCLID I-MATEMATICA
PREMIUL II-EUCLID II-MATEMATICA
PREMIUL II-EUCLID II-LIMBA ROMANA
PREMIUL III-EUCLID III-MATEMATICA
MENTIUNE-EUCLID I- LIMBA ROMANA
8. RoSca Iulia
PREMIUL II-ARHIMEDE III-MATEMATICA
PREMIUL II-EUCLID III-LIMBA ROMANA
PREMIUL III-EUCLID I-LIMBA ROMANA
PREMIUL III-ARHIMEDE I-MATEMATICA
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMANA
MENTIUNE- LUMINA MATH
MENTIUNE- EUCLID I-MATEMATICA
MENTIUNE-EUCLID I- LIMBA ROMANA
MENTIUNE-ARHIMEDE II-MATEMATICA
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I-LIMBA ROMANA
9. Dumitriu Vlad
PREMIUL I-ARHIMEDE I-MATEMATICA
PREMIUL II-LUMINA MATH
PREMIUL II-ARHIMEDE III-MATEMATICA
PREMIUL III-ARHIMEDE II-MATEMATICA
MENTIUNE-EUCLID I- LIMBA ROMANA
MENTIUNE-EUCLID II-MATEMATICA
10.Marinescu Alexia
PREMIUL II-LUMINA MATH
PREMIUL II -EUCLID I-MATEMATICA
PREMIUL II -EUCLID II-MATEMATICA
PREMIUL III-ARHIMEDE II-MATEMATICA
PREMIUL III-ARHIMEDE III-MATEMATICA
11.Cismaru Mario
PREMIUL II-LUMINA MATH
PREMIUL II-EUCLID II-LIMBA ROMANA
PREMIUL II-EUCLID III-LIMBA ROMANA
MENTIUNE- EUCLID I-LIMBA ROMANA
MENTIUNE-ARHIMEDE I-MATEMATICA
MENTIUNE-EUCLID II-MATEMATICA
MENTIUNE-SPELLING CHAMPIONS
12. Barbu Iris
PREMIUL II-LUMINA MATH
PREMIUL II-EUCLID III-LIMBA ROMANA
PREMIUL III-ARHIMEDE I-MATEMATICA
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMANA
MENTIUNE-EUCLID I- LIMBA ROMANA
MENTIUNE-ARHIMEDE II-MATEMATICA
MENTIUNE-EUCLID II-MATEMATICA
13.Scutelnicu Alexandra
PREMIUL II - EVALUARE IN EDUCATIE I-LIMBA ROMANA
PREMIUL III-LUMINA MATH
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMANA
MENTIUNE-EUCLID I-LIMBA ROMANA
MENTIUNE-EUCLID I-MATEMATICA
MENTIUNE-EUCLID III-LIMBA ROMANA
MENTIUNE-SPELLING CHAMPIONS
14. Marcu Alexandra
PREMIUL I (AUR)-EUCLID II-LIMBA ROMANA
PREMIUL III -EUCLID III-MATEMATICA
MENTIUNE-EUCLID I-LIMBA ROMANA
MENTIUNE- EVALUARE IN EDUCATIE I -LIMBA ROMANA
15. Bratiloveanu Andrei
PREMIUL II-EUCLID I-LIMBA ROMANA
PREMIUL II-EUCLID II-LIMBA ROMANA
PREMIUL III- LUMINA MATH
MENTIUNE-EUCLID III-LIMBA ROMANA
16. Verescu Matei
PREMIUL II-EUCLID I-LIMBA ROMANA
PREMIUL II-EUCLID III-MATEMATICA
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMANA
17. Georgescu Matei
PREMIUL II (BRONZ)-EUCLID III-MATEMATICA
PREMIUL III-EUCLID I-LIMBA ROMANA
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMANA
MENTIUNE-EUCLID I-MATEMATICA
18. Iane Milan
PREMIUL I (AUR)-EUCLID II-LIMBA ROMANA
MENTIUNE-EUCLID I-LIMBA ROMANA
MENTIUNE-EUCLID III-LIMBA ROMANA
19. Copaescu Adara
PREMIUL III- EVALUARE IN EDUCATIE I- LIMBA ROMANA
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMANA
MENTIUNE- LUMINA MATH
MENTIUNE-EUCLID III-LIMBA ROMANA
ATESTAT CAMBRIDGE MOVERS
20. Bratiloveanu Catalin
PREMIUL III-EUCLID I-LIMBA ROMANA
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMANA
MENTIUNE- EUCLID III-LIMBA ROMANA
21. Cristea RareS
PREMIUL III-EUCLID II-MATEMATICA
MENTIUNE- EUCLID I-LIMBA ROMANA
MENTIUNE-EUCLID I-MATEMATICA
22. Petrescu Ema
PREMIUL III-LUMINA MATH
MENTIUNE- EUCLID I-LIMBA ROMANA
MENTIUNE- EUCLID III-LIMBA ROMANA
23.Ciobotaru Ionescu Ana
MENTIUNE- LUMINA MATH
MENTIUNE- EUCLID I -MATEMATICA
MENTIUNE- EUCLID III-LIMBA ROMANA
24. Dumitru Sofia
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMANA
25. Corjos Matei
MENTIUNE-LUMINA MATH
26. Parjol Alexandra
MENTIUNE- EUCLID I-LIMBA ROMANA
27. Timoianu Tania
MENTIUNE- EUCLID II-LIMBA ROMANA


Clasa a III-a D- Profesor Invatamant primar, Chendea Elena

Albay Derya
Premiul I Au - Concursul Euclid -romana - etapa I
Locul I - Festivalul National " GeneratiaMileniului III",ed. a XIII-a, BucureSti
Locul I - DWC Romanian Qualifier, 14-15.02.2015, BucureSti
Premiul I - Concursul "Marele Premiu" al PNC, ed. 2015
Certificat - DWC Romanian Qualifier, reprezentant al Bucharest Sport Club,
14-15.02.2015

Argint Theodora Maria
Premiul II - Concursul Euclid - romana, etapa I
Premiul II - Concursul Euclid - romana, etapa II
Premiul I - Concursul Euclid - romana, etapa III
Premiul III - Concursul Euclid - matematica, etapa I
Premiul I Au - Concursul Euclid - matematica, etapa II
Premiul I Ag - Concursul Euclid - matematica, etapa III
Premiul III - Concursul Arhimede - etapa I

Borgovan Alexandra
Premiul I Au - Concursul Euclid - romana, etapa I
Premiul III - Concursul Euclid - romana, etapa II
Mentiune - Concursul Euclid - romana, etapa III
Mentiune - Concursul Euclid - matematica,etapa I
Premiul III - Concurs Euclid - matematica,etapa II
Mentiune - Concurs Euclid - matematica,etapa III
Premiul I - Concurs Arhimede, etapa I

Calin Bianca
Premiul III - Concursul Euclid - romana, etapa I
Premiul II - Concursul Euclid - romana, etapa II
Premiul I Au - Concurs Euclid - romana,etapa III
Premiul III - Concurs Euclid - matematica,etapa I
Premiul III - Concurs Euclid - matematica,etapa II
Ene Paraschiv Iulia Ecaterina
Premiul II Ag - Concursul Euclid, romana, etapa II
Florescu Vlad
Premiul I Au - Concursul Euclid - romana, etapa I
Premiul I Au - Concursul Euclid - romana, etapa III
Premiul I - Concursul Euclid - matematica,etapa I
Premiul I Bz - Concursul Euclid - matematica,etapa III
Premiul III - Concursul Arhimede, etapa I

Ionescu Nichita
Premiul III - Concursul Euclid - romana, etapa I
Permiul III - Concursul Euclid - matematica, etapa I
Permiul II - Concursul Euclid - matematica, etapa II
Mentiune - Concursul Euclid - romana, mai 2014
Mentiune - Concursul Euclid, matematica, 30.05.201

Popescu Karina
Premiul II - Concursul Euclid - romana, etapa I
Mentiune - Concursul Euclid - romana, etapa II
Premiul III - Concursul Arhimede, etapa I

Trocea David
Premiul II - Concursul Euclid - romana, etapa I
Mentiune - Concursul Euclid - romana, etapa II
Premiul II - Concursul Euclid - romana, etapa III
Premiul III - Concursul Euclid - romana, 30.11.2013
Mentiune - Concursul Euclid - matematica, etapa I
Premiul I Ag - Concursul Euclid, matematica, etapa II
Premiul II - Concursul Euclid, matematica, etapa III
Premiul III - Concursul Arhimede - etapa I

tIrlea Luca
Premiul III - Concursul Euclid - romana, etapa II

Vraciu Amalia
Premiul II - Concursul Euclid - romana, etapa I
Premiul I Au - Concursul Euclid - romana, etapa II
Premiul II - Concursul Euclid - romana, etapa III
Premiul III - Concursul Euclid - matematica, etapa I
Premiul I Au - Concursul Euclid - matematica, etapa II
Mentiune - Concursul Euclid - matematica, etapa III
Premiul III - Concurs Arhimede, etapa I

Alcik Amine
Mentiune - Concursul Euclid - romana, etapa I
Mentiune - Concursul Euclid - romana, etapa II

Clasa a III-a E, Prof. inv. Primar Ionescu Elena

Istina Anais:
Arhimede: etapa a I-a Matematica, premiul II
etapa a III-a Matematica, premiul I
Euclid: Matematica etapa a II-a, premiul II
Matematica etapa a III-a premiul II.

Abagiu Anais:
Euclid: Limba romana, etapa a II-a, premiul III
Matematica, etapa a II-a, premiul III
Limba romana, etapa a III-a, premiul I.
3. Zarafiu Mihai:
Euclid: Limba romana, etapa I, mentiune
Matematica, etapa I, mentiune
Limba romana, etapa a II-a, premiul II

Toporcea Luca:
Euclid: Limba romana, etapa I, mentiune
Matematica, etapa I, mentiune
Matematica, etapa a II-a, mentiune,
Evaluare in educatie Nastasescu: Matematica 91p
Arhimede: etapa I, mentiune,
Shakespeare: premiul special, concurs,
Campionat loc 11, Cupa primaverii minifotbal.
Championship- premiul special
Cupa Juventus, loc II
Cupa Dan Chilom, loc III.

VIta Daria:
Euclid: Lumba romana, etapa I, premiul II
Concurs balet: DWC, etapa I, 4 mentiuni
Lebada de cristal, etapa I, 2 premii I.

Serban Mara:
Arhimede: Matematica, etapa I, premiul II
Euclid: Matematica, etapa I, mentiune.

Oprescu Theodora:
Luminomath: premiul II
Evaluare in educatie "Nastasescu": Limba Romana - 93p
Matematica - 91p
Engleza - 95p

Dragota Filip Stefan
Euclid: Limba romana, etapa a II-a, mentiune
Limba romana, etapa a III-a, mentiune.

9. Gherlean Denisa:
Euclid: Matematica, etapa a II-a, mentiune
Romana, etapa I, mentiune.

Kemener David
Euclid: Limba Romana, etapa a II-a, premiul III
Cupa Tae kwando Livestyle, Editia a II-a Medalia de aur
Editia a III-a Medalia de aur.

Nedelcu Maria:
Concurs National de Interpretare:
"Talente Implinite" premiul I
"Somnoros" premiul I
"Cei mai mici pianiSti" premiul II.

Clasa a IV-a A inv. Ghitan Maria
Florea Cornel Alexandru
Premiul I - concurs matematica Arhimede - etapa I
Premiul I - concurs matematica Arhimede - etapa II
Premiul I - concurs matematica Arhimede - etapa III
Premiul II - concurs matematica SMART - editia XX
Premiul I - concurs limba romana SMART - editia XX
Premiul I - concurs cultura generala SMART - editia XX
Jeleboglu Ioana Gabriela
Premiul III - concurs matematica EUCLID - Etapa I
Mentiune - concurs romana EUCLID - Etapa I
Premiul II - concurs romana EUCLID - Etapa II
Miort Cristina Emilia
Premiul II - concurs romana EUCLID - Etapa I
Premiul II - concurs romana EUCLID - Etapa II
Premiul III - concurs romana EUCLID
Mentiune - concurs matematica Arhimede - Etapa I
Petrache Runa Ileana
Premiul III _ concurs romana EUCLID - Etapa I
Olimpiada de Stiinte Socio-Umane - Etapa Locala - Sector 2 - premiul II
Olimpiada de Stiinte Socio - Umane - etapa pe Municipiul Bucuresti - Premiul III
Popa Marie - Claude
Premiul III - concurs romana EUCLID - Etapa I
Premiul III - concurs romana EUCLID - Etapa II
Mentiune - concurs matematica Arhimede - Etapa I
Mentiune - concurs matematica Arhimede - Etapa II

Turcin Florentina
Premiul III _ concurs romana EUCLID - Etapa I
Olimpiada de Stiinte Socio-Umane - Etapa Locala - Sector 2 - premiul II
Olimpiada de Stiinte Socio - Umane - etapa pe Municipiul Bucuresti - Premiul III

CLASA a IV a C inv. Tatiana Ionescu

MAGAN TEODORA: -locul III -"Concursul scolii"
-locul III -"Lumina math"
-locurile I si II - "Arhimede", toate editiile
-locurile I, II, I - "Euclid", limba romana
-locurile I, III, II - "Euclid", matematica
LUPU STEFAN: -locul II -"Concursul scolii"
-locul I - "Arhimede", toate editiile
-locurile I, II, III- "Euclid", matematica
HUCI RARES: -locul III si mentiune - "Arhimede"
-locul III - "Euclid", limba romana
-locul II - "Euclid", matematica

Clasa a IV-a D inv. Mitea Silvia
Ungureanu Bogdan
-concurs de matematica EUCLID etapa I (Premiul al III-lea si medalie de bronz)
-diploma la concursul de dans sportiv
Ciobotaru Radu
-concurs de matematica EUCLID etapa I (Mentiune 86 p)
-diploma la concursul de dans sportiv
Corobana Ingrid
-concurs de matematica EUCLID etapa I (Mentiune 81 p)
-concurs de matematica EUCLID etapa a II-a 99p (Premiu II si Medalie de argint)
-diploma la concursul de dans sportiv

Lica Sabina Andreea
-concurs de limba romana EUCLID etapa I (Mentiune 86 p)
-diploma la concursul de dans sportiv
Velicu Matei
-limba romana EVALUARE IN EDUCATIE (Mentiune 83 p)
-diploma la concursul de dans sportiv
Moise Irina
-limba romana EVALUARE IN EDUCATIE (Premiul al III-lea 95 p)
-EXCELENTA IN MATEMATICA (locul IV pe scoala)
-diploma la concursul de dans sportiv
Gidoiu Alexandra
-EXCELENTA IN MATEMATICA (locul V pe scoala)
-s-a calificat pentru ultima etapa la concursul de matematica ARHIMEDE
-EDUCATIE CIVICA eseu (Mentiune)
-ARHIMEDE ultima editie (Mentiune)
-concursul interjudetean al scolii gimnaziale nr 56 (concurs de matematica) Mentiune
-diploma la concursul de dans sportiv
Ciurea Amelia
-EDUCATIE CIVICA desen (Mentiune)
-diploma la concursul de dans sportiv
-Premiul al III-lea la concursul de dans
Ungureanu Saskia
-concurs de matematica EUCLID etapa a II-a 97p (Premiu II si Medalie de argint)
-s-a calificat pentru ultima etapa concursul de matematica ARHIMEDE
-ARHIMEDE ultima editie (Mentiune)
-diploma la concursul de dans sportiv
Miu Bianca
-concurs de matematica EUCLID etapa a II-a 83p (Mentiune)
-diploma la concursul de dans sportiv
Craciun Carol Ioan
-SCRIMA (Medalie de argint la Craiova)
-SCRIMA (Locul V in Bulgaria)

CLASA a IV-a E
ILIESCU MARIA
Mentiune la Junior Public Speaking Competition
IORGULESCU MARIO
Premiul al III-lea la concursul Fonix


Clasa a IV-a H -invatator Bajdechi Elena:
1.Dragomir Miruna -premiul I, Medalie de Aur (etapa a III-a) - Concursul Euclid-Mat;
premiul III (etapa a II-a) - Concursul Euclid-Lb.romana
premiul II (etapa a III-a) - Concursul Euclid-Lb.romana;
premiul III (editia a XII-a) - Concursul Arhimede;
premiul I - Concursul national Piciul;
mentiune (etapa I) - Concursul Euclid-Lb.romana;
premiul I - Concursul national Piciul.
2. Constantinescu Alexandra - premiul II - Concursul national Piciul;
premiul I(etapa a II-a) - Concursul Euclid-Lb. romana;
premiul II(etapa I) -Concurs Euclid-Matematica;
premiul II(etapa a III-a) - Concursul Euclid-Matematica;
premiul I - Concurs de karate.
3. Alexandru Daria - premiul I- Concursul national Piciul;
premiul III- Spelling Champions Award - Shakespeare School;
2 premiul II (etapa a II-a, etapa a III-a) - Concursul Euclid-Mat;
2 premiul II (etapa a II-a, etapa a III-a) - Concursul Euclid- Lb. rom.
4. Ioana Daria Maria - premiul II - Concursul national Piciul;
4 premii I si 2 premii II- Campionatele Nationale de Natatie copii;
3 premii I si 2 premii III- Campionatele Municipale de Natatie copii.
5. Mosteanu Rares Nicolae - premiul II - Concursul national Piciul;
Spelling Champions Award - Shakespeare School -round I;
2 mentiuni (etapa I, etapa a III-a) - Concursul Euclid-Lb.romana;
mentiune (etapa a III-a) - Concursul Euclid-Matematica.
6. Klein Rachel - premiul I - Concurs International de dans traditional si modern "Dansul lalelelor", sectiunea dans modern;
premiul II- Festivalul Concurs International de Creatie Artistica "Povesti de langa Dunare-Legende Europene"-sectiunea folclor authentic (Ansamblul Ritm Junior)
premiul I - Festivalul National "Generatia Mileniului III"
premiul III - Concursul national Piciul.

CLASA a V-a B

AAD BIANCA prof. ed. Fizica Mihaela Bartha

ATLETISM: Locul I - Stafeta la Campionatul National de Sala

.Locul I - 300m la Concursul Municipal

Locul I - Crosul Generatiilor

Locul II - Saritura In lungime la concursul "Gheorghe ToSu"

CLASA a V a C Prof diriginte, Mihaela Musat

LUtEA ANASTASIA, prof. lb. romana Musat Mihaela
Mentiune, etapa pe sector - Olimpiada de limba romana
Premiul III, etapa pe municipiu- Concurs" Tinere condeie"
Mentiune, Concurs national de creatii literare" PaSi prin copilarie
OtELEA IOANA prof. lb. romana Musat Mihaela, prof. matematica Azis Sena
Premiul III, Concurs de matematica" Euclid"
Premiul II, Concurs de limba romana " Euclid"( Etapa I)
Premiul I, Concurs de limba romana "Euclid" (Etapa a II a)

POP MARIO prof. matematica Azis Sena
Mentiune, etapa pe sector- Olimpiada de matematica, (prof. Azis Sena)


CLASA a V-a Eprof. Diriginte Stavri Florentina

POPA MARIA ANTONIA, prof. lb. engleza Stavri Florentina
Premiul I la concursul de limba engleza Fonix
Mentiune la Junior Public Speaking Competition, etapa pe municipiu
DRAGHICI BIANCA , prof. lb. engleza Stavri Florentina
Premiul al III-lea la Junior Public Speaking Competition, etapa pe municipiu
Premiul al III-lea la concursul de limba engleza Fonix
MARINESCU ALESANDRA, prof. biologie Apostolescu Elena
Premiul I la Concursul de Biologie G. E. Palade
HADJIEV DAILLA, prof. lb. engleza Stavri Florentina
Premiul al III-lea la Junior Public Speaking Competition, etapa pe municipiu
SERBAN ANA MARIA, prof. lb. engleza Stavri Florentina
Mentiune la Junior Public Speaking Competition, etapa pe municipiu
PETRICEANU ALEXANDRU prof. lb. engleza Stavri Florentina
Premiul al II-lea la concursul Fonix

CLASA A V-A Fprof. Diriginte Ciachir Aurora
Teodorescu Robert Andrei , prof.matematica Radu Dana
Olimpiada de Matematica - Municipiu - Premiul III
Olimpiada de Matematica - Sector - Premiul II
Concursul Scolii Nr. 97 - Mentiune
Concursul Ion Barbu - Dan Barbilian -Calarasi - Premiul I
Euclid Etapa I - Premiul III
Euclid Etapa a II-a - Premiul I
Arhimede Etapa I - Premiul III
Arhimede Etapa a II-a - Premiul III
Arhimede Etapa a III-a - Mentiune

Peter Arthur Cristian, prof.matematica Radu Dana
Olimpiada de Matematica Municipiu - Mentiune
Concursul Scolii 56 - Mentiune
Concursul Scolii 97 - Mentiune
Olimpiada de Matematica - sector - Mentiune
Euclid Faza I - Premiul al II-lea
Euclid Faza II - Premiul I

Dumitrascu Filip Theodor, prof.matematica Radu Dana
Concursul Scolii 56 - Mentiune
Concurssul Scolii 97 - Mentiune
Olimpiada de Matematica -Sector - Mentiune
Arhimede Etapa I - Premiul al II-lea
Arhimede Etapa a II-a - Premiul III

Acsinte Tania Elena, prof.matematica Radu Dana
Concursul Ion Barbu- Dan Barbilian- mentiune
Olimpiada Matematica Etapa Sector-Premiul III
Arhimede et. I- Premiul III
Arhimede et. III- Mentiune
Euclid Etapa II- Premiul I
Euclid Etapa III- Premiul I
Concursul Regalul Generatiei XXI- Ploiesti Premiul II

Stanca Victor Andrei, prof.matematica Radu Dana
Olimida de Matematica -Sector Premiul II
Concursul Scolii 56-Mentiune
Concursul Regalul Generatiei XXI-Ploiesti - Premiul II
Arhimede Et I Premiul I
Arhimede Et II Mentiune
Euclid Et I Premiul I
Euclid Et II Premiul I
Euclid Et III Premiul I

Rog Mihnea Andrei, prof.matematica Radu Dana
Olimpiada de mtematica -Sector Premiul III
Concursul Scolii 56 Mentiune
Concursul Ion Barbu Dan Barbilian - Mentiune
Concursul Regalul GeneratieiXXI-Ploiesti Premiul II
Arhimede Et I Premiul II
Arhimede Et II Premiul III
Euclid Et I Premiul II
Euclid Et II Premiul II

FEJER MIHAI-ALEXANDRU , prof.matematica Radu Dana
Concursul de matematica "Regalul generatiei XXI" (scoala Gimnaziala Sf. Vineri din Ploiesti, 11.10.2014) 75 puncte - Mentiune
Concursul de matematica "Ion Barbu - Dan Barbilian" (scoala Gimnaziala "Nicolae Titulescu" din Calarasi, 25.10.2014) 19 puncte - Premiu special
Concursul de matematica LuminaMath (Liceul Teoretic International de Informatica Bucuresti, 22.11.2014) 61 puncte - Premiul III
Concursul national de matematica Arhimede (revista Arhimede, Bucuresti) - Etapa 1 (29.11.2014) - 30 puncte - Premiul II -
Etapa 2 (22.02.2015) - 18 puncte - Mentiune
Concursul national de matematica Euclid (Fundatia Kogaion 115, Bucuresti) - Etapa 1 (23.11.2014) - 82 puncte - Mentiune -
Etapa 3 (17.05.2015) - 95 puncte - Premiul III

Silivestru Andreea Ana Maria, prof. Ed. Muzicala Gavrila Valentina, prof. ed. Tehnologica Irimie Calina
Olimpiada de Tehnologie - Sector - Premiul III
Concursul de interpretare Vocal Instrumentala - Municipiu - Premiul I
Concursul de Educatie Muzicala "Cine stie Cunoaste" - Municipiu - Premiul II
Concursul "Muzica, arta, stiinta, emotie..." - Municipiu - Premiul III (Literatura)
Concursul "Muzica, arta, stiinta, emotie..." - Municipiu - Premiul II (Asociativ Creativ)
Festivalul de Folk "Toamna Baladelor" - Sector - Premiul I
Concurs de colinde "O, ce veste minunata" - Premiul III
Concursul Spir Art - Mentiune
Arhimede et. I - Premiul II
Arhimede et. II - Premiul III
Arhimede et. III - Mentiune

Dima Armand Mircea, prof.matematica Radu Dana
Olimpiada de Matematica - Sector - Mentiune
Arhimede et. I - Mentiune
Arhimede et. a II-a - Premiul III
Arhimede et. a III-a - Mentiune
Concursul Lumina Math - Premiul III
Euclid Et. I - Premiul I
Euclid Et II - Premiul I
Euclid Et III - Premiul I
Concursul Euclid Lb. Rom. Etapa a II-a - Premiul II
Concursul Euclid Lb. Rom. Etapa a III-a - Premiul II

Tarata-Sfetcu Matei, prof. lb. romana BabuS Carmen, prof.matematica Radu Dana, prof. ed. Fizica Rotaru Ioana
Olimpiada de lingvistica - Municipiu - Premiul III
Olimpiada de matematica -Sector - Premiul II
Olimpiada de sah - Sector - Locul IV
Euclid Matem. Etapa I - Premiul I
Euclid Matem. Etapa a II-a - Premiul I
Euclid Matem. Etapa a III-a - Premiul I
Euclid Lb. Rom. Etapa I - Premiul II
Euclid Lb. Rom. Etapa a II-a - Premiul III
Arhimede Etapa I - Premiul II
Arhimede Etapa a II-a - Premiul II
Arhimede Etapa a III-a - Mentiune

Andreescu Alexandru Robert, prof.matematica Radu Dana, prof. biologie Apostolescu Elena
Concursul National de Biologie G. E. Palade - Municipiu - Premiul II
Concursul Interj. de Matem. Regalul Generatiei XXI-Ploiesti - Mentiune
Arhimede Etapa I - Premiul III
Arhimede Etapa a II-a - Premiul III
Euclid Etapa I - Premiul I

Damian Tudor Christian, prof.matematica Radu Dana
Olimpiada de Matematica - Sector - Premiul I
Arhimede Etapa I - Mentiune
Arhimede Etapa a II-a - Mentiune

Talpeanu Rares Matei, prof.matematica Radu Dana
Olimpiada de Matematica -Sector - Mentiune
Arhimede Etapa I - Premiul I
Arhimede Etapa a II-a - Mentiune
Euclid Etapa I - Premiul III

Craciun Dan Adrian, prof.matematica Radu Dana
Euclid Et I - Premiul III
Euclid Etapa a II-a - Mentiune
Concursul de Germana - Goethe Instiut - Premiul I

Stan Andrei , prof.matematica Radu Dana
Concursul Interj. de matem. Regalul Generatiei XXI - Mentiune
Euclid Etapa I - Premiul II
Euclid Etapa a II-a - Mentiune
Arhimede Etapa I - Premiul III

Catanea Diana , prof.matematica Radu Dana
Olimpiada de matematica -Sector - Mentiune

Clasa a VI-a B, prof. diriginte BabuS Carmen

TERIS ANA-MARIA, prof. lb. romana BabuS Carmen
Premiul lll-olimpiada de limba si comunicare,sector
Mentiune-concursul de creatie literara Pasi prin copilarie
Mentiune-concursul Tinere condeie

SONMEZ DENIZ, prof.matematica Radu Dana
Premiul l-Euclid,matematica,etapa ll
Premiul ll-Euclid,matematica,etapa l
Mentiune,EUCLID,romana,etapa lll

VASILE NECTARIA, prof. lb. romana BabuS Carmen
Premiul l ,concursul de creatie literara Micutul condei
Premiul ll,concursul national Ion Creanga
Mentiune,Tinere condeie

ENE IOANA, prof.matematica Radu Dana
Premiul ll-Euclid,matematica,etapa lll
Premiul lll,Euclid,matematica,etapa l
Mentiune-Euclid,romana,etapa ll
Mentiune Euclid,romana,etapa lll

DASCALU EDIT, prof.matematica Radu Dana, prof. lb. romana BabuS Carmen
Premiul lll,Euclid,matematica,etapa l
Mentiune,concursul Pasi prin copilarie
Publicare in Revista de scriere creativa
Ordinul Povestitorilor
Calificare pentru publicare in cartea Uite cine vorbeste,concurs organizat de editura Arthur
Ordinul Povestitorilor
Clasa a VI-a F
diriginte Azis Sena, prof. romana Cheroiu Mariana, prof. matematica Azis Sena, prof. engleza Stavri Florentina,prof. geografie Panaitescu Vlad, prof. muzica Gavrila Valentina



Batir Rebeca
-Olimpiada de matematica, faza pe municipiu: Mentiune, faza pe sector: Premiul III
- Concursul de matematica al Scolii nr 56: Mentiune
- Concursul de matematica Turneul Campionilor: Mentiune

Bradescu Ana
- Olimpiada de romana, faza pe sector: Mentiune, calificat pentru municipiu
-Olimpiada de matematica, faza pe sector: Mentiune, calificat pentru municipiu
-Olimpiada de Arte Plastice Constantin Brancusi( sectiunea desen): Premiul II

Alexe Mihaela Simona
-Olimpiada de matematica, faza pe sector: Mentiune, calificat pentru municipiu
- Concursul de matematica al Scolii Nr 56: Mentiune
- Festivalul coral: Mentiune

Armaselu Tudor
-Olimpiada de matematica, faza pe sector: Mentiune, calificat pentru municipiu
-Festivalul coral: Mentiune
-Olimpiada de fizica, faza pe sector: locul 8
- Concursul Mirunette: finalist
- Olimpiadele cunoasterii: premiat

Bostan Carol
Concursul Regata Romana: locul I

Cioraneanu Dimitrie
-Olimpiada de matematica, faza pe sector: Mentiune, calificat pentru municipiu
-Concursul de desen al Liceului Tonitza: Mentiune

Ciucasu Serena
- Olimpiada de matematica, faza pe sector: Premiul III, calificat pentru municipiu
-Concursul de spaniola PROEDUS: finalist

Comanescu Victor Gabriel
- Olimpiada de matematica, faza pe sector: Premiul II, calificat pentru municipiu
-Concursul Fonix: Premiul III
-Concursul Interjudetean Regalul Matematicii, Ploiesti: Mentiune
- Concursul interjudetean de matematica Cristian Calude, Galati: Mentiune

Filat Nicolae
-Olimpiada de matematica, faza pe sector: Mentiune, calificat pentru municipiu
-Olimpiada nationala a sportului scolar, sah, faza pe sector: Premiul III

Popescu Ilinca
-Olimpiada de matematica, faza pe sector: Mentiune, calificat pentru municipiu
- Olimpiada de romana, faza pe sector: Mentiune, calificat pentru municipiu
- Festivalul coral: Mentiune
- Concursul de interpretare pianistica: Premiul III
-Concursul National Cangurul Lingvist, proba de baraj, franceza, Premiul III
- Concursul National de interpretare Muzica Clasica: Mentiune

Prunea Rares
- Concursul de matematica al Scolii nr 56: Mentiune
-Concursul de spaniola PROEDUS: finalist

Toader Antonia
- Festivalul coral: Mentiune

CLASA a VII-a Aprof. Diriginte Radu Dana

Prigoreanu Andreea, prof.matematica Radu Dana
Olimpiada de matematica - faza pe sector Premiul I
Olimpiada de fizica - faza pe sector Mentiune
Concursul national Arhimede - etapa I Premiul II
Concursul national Arhimede - etapa II Premiul III
Concursul national Arhimede - etapa III Premiul III

Varzaru Rebeca, prof.matematica Radu Dana
Olimpiada de matematica etapa pe sector - premiul I
Concursul Laurentiu Panaitopol - Mentiune

Hutuleac Theodora , prof. lb. romana SiliSte Gherghel Silvia, prof. fizica Tudorache Livia
Olimpiada de limba si literatura romana 2015 - etapa pe sector - PREMIUL III
Olimpiada de limba si literatura romana 2015 - etapa pe municipiu - MENTIUNE
Olimpiada de fizica 2015 -etapa pe sector - MENTIUNE

Matei Vlad, prof. chimie Iacobescu Vasilica
Olimpiada de Informatica - Etapa sector - Premiul III -
Concurs de chimie " Lazar Edeleanu" - sector - Premiul III
Concurs de chimie " Lazar Edeleanu" - municipiu - Premiul III
Concurs NOI SI CHIMIA- Etapa judeteana - Premiul III
Pruteanu Teodor, prof. biologiePopa Monica
Olimpiada de Biologie - Municipiu- Premiul III
Olimpiada de Biologie -Sector - Premiul III
Olimpiada de Informatica - Sector Premiul I

Heytmanek Andrei Nicolae ,prof. chimie Iacobescu Vasilica, prof. lb. romana SiliSte Gherghel Silvia, prof. lb. engleza Marginean Carmen
Concursul de chimie Lazar Edeleanu faza pe sector mentiune
Olimpiada creativitatii faza pe sector la limba engleza mentiune
Olimpiada creativitatii faza pe municipiu la limba engleza mentiune


Costecscu Eva, prof. biologie Popa Monica
Olimpiada de Biologie- etapa pe sector Premiul II
Olimpiada de Biologie- etapa pe municipiu Premiul III

Marinescu Marta, prof. matematica Radu Dana, prof. lb. spaniola Vasile Claudia, prof. lb. romana SiliSte Gherghel Silvia
Premiul II Municipiu Olimpiada de Limba Spanioala
Premiul III- Concursul Euclid, limba romana
Premiul III- Concursul Euclid, matematica
Premiul III- Concurs Euclid, matematica
Mihai Andrei, prof. lb. spaniola Vasile Claudia
Olimpiada de Limba Spaniola -Municipiu - Premiul II
Petcu Luca, prof. lb. spaniola Vasile Claudia
mentiune la Olimpiada de spaniola faza pe municipiu
locul 4 la Campionatul National de Baschet.
Popescu Bella, prof. lb. engleza Carmen Marginean, prof. biologie Popa Monica
Olimpiada Creativitatii la Limba Engleza faza pe sector - Mentiune
Olimpiada de Biologie faza pe sector - Premiul II
Ciocan Maria prof. lb. engleza Carmen Marginean
Olimpiada Creativitatii la Limba Engleza faza pe sector - Mentiune
Olimpiada Creativitatii la Limba Engleza faza pe sector - Mentiune

Bulica Andrei, prof. matematica Dana Radu
Concurs Euclid - matematica etapa 1 - premiul 3
Concurs Euclid - matematica etapa 2 - mentiune
Concurs Euclid - matematica etapa 3 - premiul 2, medalie argint
Lovin Andrei prof. matematica Dana Radu
Euclid Etapa I Premiul II
Euclid Et III -Premiul I cu Medalie de bronz
Turneul de Rugby din Viterbo - Premiul II
Clasa a VII C, prof. diriginte Raicu Dorian
DUMITRU ANDREI VICTOR prof. lb. engleza Carmen Marginean
Premiul al III-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector

Clasa a VII-a E, prof. diriginte Vasile Claudia
Badica Ana Maria: prof.lb. engleza Stavri Florentina
Premiul I la Olimpiada de Limba Engleza, faza pe sector
Premiul I la Olimpiada de Limba Engleza, faza pe municipiu
Premiu II la "National Public Speaking Competition 2015"

Badescu Raluca: prof. lb. spaniola Vasile Claudia, prof.lb. engleza Stavri Florentina
Premiul I - Olimpiada de Limba Spaniola, faza pe sector
Premiul III - Olimpiada de Limba Spaniola, faza pe municipiu
Premiul II - Olimpiada de Limba Engleza, faza pe sector
Premiul III - Olimpiada de Limba Engleza, faza pe municipiu

Branescu Calin: prof. religie Ciachir Aurora, prof. chimie Dimulescu Gabriela
Premiul I - Olimpiada de Religie, faza pe sector
Mentiune - Olimpiada de Religie, faza pe municipiu
Mentiune - Concursul Interjudetean de Chimie "Noi si chimia?!", faza pe judet

Matei Maria prof. lb. spaniola Vasile Claudia, prof. geografie panaitescu Vlad
Premiul II - Olimpiada de Limba Spaniola, faza pe sector
Premiul II - Olimpiada de Limba Spaniola, faza pe municipiu
Mentiune - Concursul de Geografie Terra, faza pe sector
Mentiune - Concursul de Geografie Terra, faza pe municipiu

Abalonin Tudor, prof.lb. engleza Stavri Florentina
Premiul I la Olimpiada de limba engleza, etapa pe municipiu
Premiul al III-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector
Radulescu Maria ,prof.lb. engleza Stavri Florentina
Mentiune la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector
Premiul al II-lea la Public Speaking Competition, etapa pe municipiu



Clasa a VII-a F, prof. diriginte Elena Apostolescu

Enache Petru Paul, prof. Chimie Iacobescu Vasilica
Concurs chimie "Lazar Edeleanu, sector- premiul III, municipiu- premiul II
Concurs chimie "Noi si chimia" -premiul III

CLASA a VIII-a A prof. diriginte Nuta Cristina
BOBOC ALINA CLASA , prof. lb. romana BabuS Carmen, prof. lb. spaniola Stoian Isbela, prof. lb. spaniola Vasile Claudia, prof. lb. engleza Stavri Florentina
Premiul I Olimpiada de limba si literatura romana, etapa pe sector
Mentiune Olimpiada de limba si literatura romana, etapa municipala
Premiul II Olimpiada "Lectura ca abilitate de viata", etapa municipala
Premiul II Olimpiada de limbi clasice, limba latina, etapa pe sector
Premiul III Olimpiada de limbi clasice, limba latina, etapa municipala
Premiul II Olimpiada de limbi romanice, limba spaniola, etapa pe sector Premiul II Olimpiada de limbi romanice, limba spaniola, etapa municipala
Premiul III Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector
Premiul II Olimpiada de limba engleza, etapa municipala
Etapa finala Concursul international de limba engleza FONIX
Premiul al II-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe municipiu
Premiul al II-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector

BOBOC BIANCA prof. lb. romana BabuS Carmen, prof. lb. spaniola Stoian Isbela, prof. lb. spaniola Vasile Claudia
- Premiul I Olimpiada de limbi romanice, limba spaniola, etapa pe sector
- Premiul II Olimpiada de limbi romanice, limba spaniola, etapa municipala
- Premiul II Concursul "Jose Marti Y la Naturalleza"
- Premiul I Olimpiada de limba si literatura romana, etapa pe sector
- Premiul II Olimpiada de limbi clasice, limba latina, etapa pe sector
- Premiul I Concursul de creatie literara editura Arthur si publicare in volumul "Cui i-e frica de computer?"
MIHAI ANA MARIA, prof. lb. romana BabuS Carmen, prof. lb. engleza Stavri Florentina, prof. lb. spaniola Vasile Claudia
- Premiul I Olimpiada de limba spaniola- faza pe sector
- Premiul III Olimpiada de limba spaniola faza pe municipiu
- Premiul I Concursul "Jose Marti y la Naturaleza"
- Premiul I Olimpiada de limba romana -faza pe sector - Olimpiada de limba romana -faza pe municipiu
- Concursul de limba engleza"Fonix"-calificata in finala
- Absolvirea Scolii Gimnaziale de Arte nr.2 -premiul 1
PANCULESCU SABINA prof. lb. romana BabuS Carmen, prof. lb. engleza Stavri Florentina
• Premiul al III-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe municipiu
• Premiul al III-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector
- Mentiune Concursul de limba engleza "FONIX"
- Mentiune Olimpiada Creativitatii, etapa pe scoala
- Premiul III Olimpiada Creativitatii, etapa pe sector
- Premiul III Olimpiada Creativitatii, etapa pe municipiu
VAIDA CLAUDIA , prof. lb. engleza Stavri Florentina
Premiul al III-lea la Public Speaking Competition, etapa pe municipiu


Clasa 8 B, profesor diriginte Cheroiu Mariana

Badescu Madalina Mihaela , prof. matematica Stefan Rozica, prof. lb. engleza Carmen Marginean, prof. istorie Enache Alexandru
Olimpiada de matematica-etapa pe sector - 15,5 puncte
Olimpiada de istorie-etapa pe sector-87 puncte
-etapa pe municipiu-79,5 puncte
Olimpiada de engleza-etapa pe sector-73 puncte
Concursul de chimie "Lazar Edeleanu"-prima etapa-mentiune speciala(52 puncte)

Braun Ana Cristina, prof. chimie Iacobescu Vasilica, prof. lb. spaniola Vasile Claudia, prof. istorie Enache Alexandru
Concurs chimie "Noi si chimia?!"-etapa pe munincipiu-mentiune
Olimpiada de spaniola-etapa pe munincipiu-premiul II (90 puncte)
Olimpiada de istorie-etapa pe sector-mentiune 81 puncte

Popa Lucia, prof. ed. Muzicala Valentina Gavrila
Concurs de pian - Iulia Hasdeu - premiul III
Concursul de pian "Brave Claviaturi"-premiul l
Concurs de pian "Bucuria Colindelor"-premiul II

tarca Miruna Ioana, prof. matematica Rozica Stefan, prof. chimie Iacobescu Vasilica
Olimpiada de matematica-etapa pe sector-10p
Olimpiada de chimie-etapa pe sector-mentiune
Concurs de chimie"Noi si chimia?!"-etapa judeteana-mentiune
Concurs de chimie "Lazar Edeleanu"-etapa pe sector- premiul III
Protopopescu Theodor , prof. lb. engleza Carmen Marginean
Mentiune la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector
Bach Minh Anh , prof. lb. engleza Carmen Marginean
Mentiune la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector
Clasa a VIII-a C
DAVID ILINCA , prof. lb. engleza Stavri Florentina
Premiul I la Olimpiada de limba engleza, etapa pe municipiu
Premiul I la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector

Clasa a VIII- a F, Diriginte: Dimulescu Gabriela Raluca
Prof. Chimie - Dimulescu Gabriela Raluca, Prof. Fizica - Radu Cristina Maria, Prof. Biologie - Popa Monica, Prof. Lb. Latina - Stoian Isabela, Prof. Lb. Engleza - Popescu Geanina, Prof. Lb. Romana - Musat Mihaela

DUMITRU ELENA BIANCA
Olimpiada de Fizica - etapa locala - Mentiune;
Concursul Interjudetean de Chimie "Noi si chimia" - etapa judeteana - Premiul II;
Olimpiada de Chimie - etapa locala - Mentiune;
Olimpiada Creativitatii Lb. Engleza - etapa locala - Premiul I;
Olimpiada de Lingvistica - etapa municipiu - Mentiune;
Premiul al II-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector
FURTUNESCU BIANCA
Concursul Interjudetean de Chimie "Noi si chimia" - etapa judeteana - Premiul II;
Concursul de Chimie "Lazar Edeleanu " - etapa locala -Premiul III
Concursul de Chimie "Lazar Edeleanu " - etapa municipiu - Premiul III

PANA SARA ELENA
Olimpiada de Lb. Latina - etapa locala - Premiul I,
Olimpiada de Lb. Latina - etapa judeteana - Premiul I
Olimpiada de Lb. Latina - etapa nationala - Mentiune.

COSTIN CRISTINA
Olimpiada de Lb. Latina - etapa locala - Premiul III
Olimpiada de Lb. Engleza - etapa locala -Premiul II
Olimpiada de Lb. Engleza - etapa judeteana -Premiul II

COSTIN CRISTINA ILINCA
Premiul al II-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe municipiu
Premiul al II-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector

CLASA VIII G, prof. diriginte Radu Cristina

OLTEANU FLORIN , prof. lb. engleza Carmen Marginean
Premiul I la Olimpiada de limba engleza, etapa pe municipiu
Premiul al II-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector
DEMETEANU CRISTIANA , prof. lb. engleza Carmen Marginean
Premiul I la Olimpiada de limba engleza, etapa pe municipiu
Premiul al III-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector





Forum | Contact | © Scoala Generala "Jose Marti" Bucuresti 2006 | Webmaster