home | contact     
Despre scoala Jose Marti Elevi Cadre didactice Evenimente si proiecte Galerie de fotografii

     Rezultate 2006/2007
     Rezultate 2007/2008
     Rezultate 2009/2010
     Rezultate 2010/2011
     Rezultate 2011/2012
     Rezultate 2012/2013
     Rezultate 2013/2014

REZULTATELE ELEVILOR NOSTRI IN ANUL SCOLAR 2013/2014

CLASA a VIII-a D Prof. DIRIGINTE: FLORENTINA STAVRI CIOCAN ANTONIE (VIII D)
- Calificare la Balcaniada de matematica
- Premiul al II-lea, medalia de aur la Olimpiada de matematica, etapa nationala
- Premiul I la Olimpiada de matematica, etapa pe municipiu
- Premiul I la Olimpiada de matematica, etapa pe sector
- Premiul I la Olimpiada de matematica, etapa pe sector
- Premiul al III-lea la Olimpiada de latina, etapa pe sector
- Medalie de argint la Concursul Ion Barbu-dan Barbilian, Calarasi, junior
- Premiul I la Concursul interjudeatean de matematica Scoala 56

TUDORACHE ANDREI CRISTIAN (VIII D)
- Mentiune la Olimpiada de geografie, etapa nationala
- Premiul I la Olimpiada de limba engleza, etapa pe municipiu
- Premiul I la Olimpiada de geografie, etapa pe municipiu
- Premiul al II-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector
- Premiul al II-lea la Olimpiada de geografie, etapa pe sector
- Mentiune la Olimpiada de matematica, etapa pe sector
- Mentiune la Olimpiada de limba spaniola, etapa pe sector

DRAGNEA MALINA ANCA (VIII D)
- Premiul I la Olimpiada de limba spaniola, etapa nationala
- Premiul I la Olimpiada de limba spaniola, etapa pe municipiu
- Premiul al II-lea la Olimpiada de limba spaniola, etapa pe sector
- Premiul I la Olimpiada de limba si literatura romana, etapa pe sector
- Mentiune la Olimpiada de limba si literatura romana, etapa pe municipiu

UNGUREANU DANIEL CRISTIAN (VIII D)
- Mentiune la Olimpiada nationala de chimie, etapa nationala
- Premiul I la Olimpiada de chimie, etapa judeteana
- Premiul I la Olimpiada de chimie, etapa locala
- Premiul I la Olimpiada de istorie, etapa locala
- Premiul al II-lea la Olimpiada de Geografie, etapa locala
- Premiul al III-lea la Concursul "Noi si Chimia", etapa nationala
- Premiul I la Concursul "Noi si Chimia", etapa judeteana
- Premiul I la Concursul de Chimie "Lazar Edeleanu", etapa judeteana
- Premiul I la Concursul de Chimie "Lazar Edeleanu", etapa locala


Clasa a VII-a G prof. Diriginte Radu Cristina
Braicu Cazara : Pr. I olimpiada de lb. spaniola etapele Nationala, municipiu , sector- prof. indrumator Claudia Vasile
Pr. II la olimidele de engleza municipiu si sector

Clasa a VII-a A Prof. diriginte Cristina Nuta
Alexandru Abrudan
Concurs matematica "ARHIMEDE" etapa I - mentiune (Profesor Chinan Viorel)
Olimpiada de fizica, faza pe sector - premiul I (Profesor Constanta Panait)
Olimpiada de fizica, faza pe municipiu - premiul III (Profesor Constanta Panait)
Fizica - Evaluare in educatie, semestrul I - premiul I Profesor Constanta Panait)
Concurs chimie "Raluca Ripan", faza pe sector - premiul I(Profesor Gabriela Dimulescu)
Concurs chimie "Raluca Ripan", faza pe municipiu - premiul III(Profesor Gabriela Dimulescu)
Participare la Concursul de chimie "Raluca Ripan", faza nationala - Oradea (Profesor Gabriela Dimulescu)
Concurs chimie "Lazar Edeleanu", faza pe sector - premiul II (Profesor Gabriela Dimulescu)
Concurs chimie "Noi si Chimia", faza pe municipiu - premiul I (Profesor Gabriela Dimulescu)
Concurs chimie "Noi si Chimia", faza nationala - premiul III (Profesor Gabriela Dimulescu)
Concurs geografie "TERRA", faza pe sector - mentiune (Profesor Vlad Panaitescu)
Concurs geografie "TERRA", faza pe municipiu - premiul II (Profesor Vlad Panaitescu)
Concurs geografie "TERRA", faza nationala - premiul II (Profesor Vlad Panaitescu)

Boboc Alina
Olimpiada de limba romana etapa sector - premiul I (Profesor Carmen Babus)
Olimpiada de limba romana etapa municipiu - mentiune (Profesor Carmen Babus)
Olimpiada de limba romana etapa nationala - premiul special (Profesor Carmen Babus)
Evaluare in educatie- limba romana - premiul I (Profesor Carmen Babus)

Boboc Bianca
Olimpiada nationala limba spaniola - premiul III (Profesor Claudia Vasile)
Olimpiada limba spaniola - faza municipiu - premiul III (Profesor Claudia Vasile)
Evaluare in educatie - limba romana - premiul II (Profesor Carmen Babus)
Evaluare in educatie - fizica- premiul III (Profesor Constanta Panait)
Clasa a VII-a B- diriginta prof. Cheroiu Mariana
Iancu Tiberiu
- Informatica
- Sector: 100/200p
- Municipiu: 135/200p
- National - premiul III
- Matematica
- Arhimede - etapa I - mentiune
- Fizica
- Sector: 17/30p
- Municipiu: 12/30p


Clasa a VI-a A - prof. diriginte Radu Dana
Sucaliuc Vlad

1. Olimpiada de Fizica, etapa Nationala: Medalie de bronz- prof. tudorache Livia
2. Olimpiada de fizica, etapa pe municipiu: Premiul I
3. Olimpiada de matematica, etapa pe sector: Premiul I
4. Olimpiada de romana, etapa pe sector: Premiul al II-lea
5. Olimpiada de fizica, faza pe sector: Premiul I
6. Concursul de matematica L. Panaitopol: Premiul al III-lea
7. Concursul Interjudetean de biologie George Emil Palade, etapa pe municipiu: Premiul I
8. Concursul de matematica Euclid, etapa a II-a: premiul al II-lea
9. Concursul de matematica Arhimede, etapa I: Mentiune
10. Concursul de matematica Jose Marti: premiul al III-lea
11. Cartea "Cauta-ma! Locuiesc in poveste": scriitor si pianist
12. Concursul de matematica Ion Barbu-Dan Barbilian: Mentiune
13. Concursul de matematica al Scolii 97: Mentiune

Iancu Mihnea

1. Olimpiada Nationala de Matematica-Medalie de bronz- prof. radu Dana
2. Olimpiada de Matematica Etapa pe Municipiu -Premiul al II -lea
3. Olimpiada de matematica etapa pe sector -Premiul I
4. Concursul Interjudetean Ion Barbu Dan Barbilian , Calarasi -Mentiune
5. Concursul Interjudetean de Matematica al Scolii 56 - Mentiune
6. Olimpiada de Fizica etapa pe Municipiu- Mentiune
7. Olimpiada de Fizica etapa pe Sector- Premiul I
8. Concursul Interjudetean de matematica Laurentiu Panaitopol -Premiul al II-lea
9. Concursul Scolii 97 -Mentiune
10. Olimpiada de Informatica faza pe Municipiu -Mentiune
11. Olimpiada de Informatica faza pe Sector -Premiul al II-lea

Petrovici Vlad
1. Olimpiada de Matematica, etapa Nationala - califcat- prof. radu Dana
2. Olimpiada de Matematica, etapa pe municipiu: Premiul I
3. Olimpiada de Matematica, etapa pe sector: Premiul I
4. Olimpiada de Fizica faza pe sector Premiul al III-lea
5. Concursul de Matematica Arhimede, etapa 1: Mentiune
6. Concursul Interjudetean de Matematica al Scolii 56: Mentiune
7. Concursul de matematica Ion Barbu-Dan Barbilian: Mentiune
8. Concursul de matematica al Scolii 97: Mentiune
COMAN ALEXANDRU SERGIU
Olimpiada nationala de matematica clasa V - 16 pct medalie de bronz SSMR-inv. Juganaru Laura
Olimpiada judeteana de matematica clasa V - 22,5 pct premiul II
Olimpiada pe sector de matematica clasa V - 25 pct premiul II
Mate97 -Turneul olimpicilor clasa V
Mentiune 20 puncte
Concursul scolii Jose Marti cls IV
Premiul I si cupa scolii Jose Marti
Lumina Math
Premiul I (86 pct)
Arhimede
IMAC editia 2013 -premiul II
Etapa I- 40 pct premiul I
Etapa II- 40 pct premiul I
Etapa III- 35 pct premiul I
Euclid
Etapa I- 100 pct premiul I medalie de aur
Etapa II- 99 pct premiul I medalie de bronz
Etapa III- 96 pct premiul I
Evaluare in eduactie Matematica
Etapa I- 100 pct premiul I medalie de aur
Etapa II- 95 pct mentiune
Cangurul matematician clasa V
Calificat la baraj cu 80,5 pct
Baraj 68,25 pct
Evaluare in educatie Limba engleza
Etapa I - 93 puncte Mentiune
Evaluare in educatie Limba romana
Etapa I - 95 puncte Mentiune

CLS. I-D; INV. MILANA COSTACHE
DIMA ALBERT- FILIP
1. CONCURSUL NATIONAL "EUCLID" MATEMATICA: etapa a-3-a punctaj maxim (100 puncte) - PREMIUL I si MEDALIE DE AUR; etapa a-2-a - PREMIUL III; Este calificat in Etapa finala
2. CONCURSUL NATIONAL "EUCLID" ROMANA: etapa a-3-a punctaj maxim (100 puncte) - PREMIUL I si MEDALIE DE AUR; etapa a-2-a - PREMIUL III; Este calificat in Etapa finala
3. CONCURSUL NATIONAL "EVALUARE IN EDUCATIE" (etapa a-2-a) MATEMATICA punctaj maxim (100 puncte) - PREMIUL I si MEDALIE DE AUR;
4. CONCURSUL NATIONAL DE TEHNICA PIANISTICA - PREMIUL I;
5. CONCURSUL NATIONAL "MUZICA CLASICA" - PREMIUL I;
6. CONCURSUL NATIONAL "TALENTE IMPLINITE" - PREMIUL I;
7. CONCURSUL NATIONAL "TALENTE IMPLINITE" - PREMIUL I;
8. Festivalul "PRIETENII MUZICII/PRO PIANO-ROMaNIA"(Editia a XII-a) -
PREMIUL DE EXCELENTA;
9.CONCURSUL NATIONAL de INTERPRETARE INSTRUMENTALA "MARELE PREMIU" (Palatul National al Copiilor) ;
10. CONCURSUL DE SCHI "Progressive Sports" - LOCUL I
DAEANU MAYA ANASTASIA
1. CONCURSUL NATIONAL "EUCLID" MATEMATICA:
etapa a-3-a PREMIUL III
2. CONCURSUL NATIONAL "EUCLID" ROMANA:
etapa a-2-a PREMIUL I + med. aur
3. CONCURSUL "MARELE PREMIU" (Palatul National al Copiilor), sectiunea Coregrafie balet - PREMIUL I
4. FESTIVALUL INTERNATIONAL "POVESTI DE LANGA DUNARE- LEGENDE EUROPENE"- PREMIUL SPECIAL
5. CONCURSUL "LEBADA DE CRISTAL"- DANS CLASIC SI CONTEMPORAN, PLOIESTI - LOCUL I
6. DANCE WORLD CUP ROMANIAN QUALIFIER BUCHAREST- PREMIUL I

ERDEM ALI SAID

1. CONCURSUL NATIONAL "EUCLID" MATEMATICA:
etapa a-2-a PREMIUL II si etapa a-3-a MENTIUNE;
2. CONCURSUL NATIONAL "EUCLID" ROMANA: etapa a-2-a PREMIUL I + med. aur si etapa a-3-a PREMIUL III
BALAN ALEXANDRU MATEI
1. CONCURSUL NATIONAL "EUCLID" MATEMATICA: etapa a-2-a - PREMIUL I + med. aur si etapa a-3-a MENTIUNE
2. CONCURSUL NATIONAL "EUCLID" ROMANA: etapa
a-2-a PREMIUL I+ med. aur si etapa a-3-a PREMIUL II

CLASA a II-a A Prof. invatamant primar Tudor Floarea
1.Pavel Maria
PREMIUL I-LUMINA MATH
PREMIUL I (AUR)-ARHIMEDE I-MATEMATICa
PREMIUL I-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
PREMIUL I-EUCLID I-MATEMATICa
PREMIUL I-ARHIMEDE II
PREMIUL I-ARHIMEDE III
PREMIUL I (AUR)-EUCLID III-MATEMATICa
PREMIUL II-EVALUARE IN EDUCATIE I-MATEMATICa
PREMIUL II (BRONZ)-EUCLID II-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE III-MATEMATICa
2.Apostol Horatiu
PREMIUL I-LUMINA MATH
PREMIUL I -ARHIMEDE I-MATEMATICa
PREMIUL I-EUCLID I-MATEMATICa
PREMIUL I (ARGINT)-EUCLID III-MATEMATICa
PREMIUL I (AUR)-EUCLID III-LIMBA ROMaNa
PREMIUL II-CONCURS DE SAH
PREMIUL III-EVALUARE IN EDUCATIE I-MATEMATICa
PREMIUL III-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
PREMIUL III-EVALUARE IN EDUCATIE II-MATEMATICa
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE III-LIMBA ROMaNa
3.Protopopescu Tudor
PREMIUL I-LUMINA MATH
PREMIUL I -ARHIMEDE I-LIMBA ROMaNa
PREMIUL I-EUCLID I-MATEMATICa
PREMIUL I -ARHIMEDE III-MATEMATICa
PREMIUL II -ARHIMEDE II
PREMIUL III-EVALUARE IN EDUCATIE I-MATEMATICa
PREMIUL III-EVALUARE IN EDUCATIE I-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
4.Rusu Ioana
PREMIUL I-LUMINA MATH
PREMIUL I -ARHIMEDE I-MATEMATICa
PREMIUL I (AUR)-EUCLID II-LIMBA ROMaNa
PREMIUL II-EUCLID I-MATEMATICa
PREMIUL II-ARHIMEDE II
PREMIUL III-EVALUARE IN EDUCATIE I-MATEMATICa
PREMIUL III-EVALUARE IN EDUCATIE I-LIMBA ROMaNa
5.Scutelnicu Alexandra
PREMIUL I -EUCLID I-LIMBA ROMaNa
PREMIUL I (AUR)-EUCLID III-LIMBA ROMaNa
PREMIUL II-LUMINA MATH
PREMIUL II-EUCLID III-MATEMATICa
PREMIUL III-EUCLID III-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I-MATEMATICa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE II-MATEMATICa
MENTIUNE-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-ARHIMEDE III
6.Anghel Dan
PREMIUL I-LUMINA MATH
PREMIUL I (AUR)-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
PREMIUL II -EUCLID I-MATEMATICa
PREMIUL III-ARHIMEDE I-MATEMATICa
PREMIUL III -EUCLID III-MATEMATICa
MENTIUNE-EUCLID I-MATEMATICa
7.Marinescu Alexia
PREMIUL I-LUMINA MATH
PREMIUL I -EUCLID I-MATEMATICa
PREMIUL III-EVALUARE IN EDUCATIE I-MATEMATICa
PREMIUL III-ARHIMEDE II
PREMIUL III -EUCLID III-MATEMATICa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE II-MATEMATICa
MENTIUNE-ARHIMEDE III
8.Ciobotaru Ionescu Ana
PREMIUL I-LUMINA MATH
PREMIUL I (AUR)-EUCLID III-LIMBA ROMaNa
PREMIUL III-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I-MATEMATICa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I-LIMBA ROMaNa
9. Rosca Iulia
PREMIUL I -EUCLID I-LIMBA ROMaNa
PREMIUL II-LUMINA MATH
PREMIUL II-ARHIMEDE I-MATEMATICa
PREMIUL II-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
PREMIUL II (BRONZ)-EUCLID II-LIMBA ROMaNa
PREMIUL III-EUCLID III-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I-MATEMATICa
10.Ghinea Stefan
PREMIUL I (AUR) -ARHIMEDE III-LIMBA ROMaNa
PREMIUL II-LUMINA MATH
PREMIUL II (ARGINT) -ARHIMEDE III-MATEMATICa
PREMIUL II-EUCLID II-LIMBA ROMaNa
PREMIUL III-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I-MATEMATICa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I- LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EUCLID I-MATEMATICa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE II-MATEMATICa
MENTIUNE-ARHIMEDE I
MENTIUNE-ARHIMEDE II
11.Cismaru Mario
PREMIUL I-LUMINA MATH
PREMIUL II-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
PREMIUL III-ARHIMEDE I-MATEMATICa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I-MATEMATICa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I- LIMBA ROMaNa
12. Dumitriu Vlad
PREMIUL I-LUMINA MATH
PREMIUL II-ARHIMEDE II
PREMIUL III-ARHIMEDE III
MENTIUNE-ARHIMEDE I
MENTIUNE-EUCLID I-MATEMATICa
13. Barbu Iris
PREMIUL II-LUMINA MATH
PREMIUL II-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
PREMIUL II-ARHIMEDE II
PREMIUL III-ARHIMEDE I-MATEMATICa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I- LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EUCLID I-MATEMATICa
MENTIUNE-ARHIMEDE III
14. Timoianu Tania
PREMIUL II-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
PREMIUL II (ARGINT)-EUCLID II-LIMBA ROMaNa
PREMIUL III-LUMINA MATH
PREMIUL III-EUCLID III-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-ARHIMEDE I-MATEMATICa
15. Verescu Matei
PREMIUL II-LUMINA MATH
PREMIUL II-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I- LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-ARHIMEDE I
MENTIUNE-EUCLID I-MATEMATICa
16. Copaescu Adara
PREMIUL II-LUMINA MATH
PREMIUL III-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I- LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I- MATEMATICa
MENTIUNE-ARHIMEDE I-MATEMATICa
MENTIUNE- EUCLID I-MATEMATICa
17. Petrescu Ema
PREMIUL II (ARGINT)-EUCLID III-LIMBA ROMaNa
PREMIUL III-LUMINA MATH
PREMIUL III-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-ARHIMEDE I-MATEMATICa
MENTIUNE- EUCLID II-LIMBA ROMaNa
18. Parjol Alexandra
PREMIUL III-LUMINA MATH
PREMIUL III-EUCLID II-LIMBA ROMaNa
PREMIUL III-EUCLID III-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE- EUCLID II-LIMBA ROMaNa
19. Dumitru Sofia
PREMIUL III-LUMINA MATH
PREMIUL III-EVALUARE IN EDUCATIE I-LIMBA ROMaNa
PREMIUL III-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
20. Iordache Ariana
PREMIUL III-LUMINA MATH
PREMIUL III-ARHIMEDE I-MATEMATICa
MENTIUNE- EUCLID I-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-ARHIMEDE II
MENTIUNE-ARHIMEDE III
21. Iane Milan
PREMIUL II-EVALUARE IN EDUCATIE I-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-ARHIMEDE I
MENTIUNE- EUCLID I-LIMBA ROMaNa
22. Georgescu Matei
PREMIUL III-LUMINA MATH
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I- LIMBA ROMaNa
23. Bratiloveanu Andrei
PREMIUL III-EUCLID I-LIMBA ROMaNa
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I- LIMBA ROMaNa
24. Bratiloveanu Catalin
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE I- LIMBA ROMaNa
MENTIUNE- EUCLID I-LIMBA ROMaNa
25. Cristea Rares
MENTIUNE- EUCLID III-MATEMATICa
MENTIUNE- EUCLID III-LIMBA ROMaNa
26. Corjos Matei
PREMIUL II-LUMINA MATH
27. Calin Anisia
MENTIUNE-EVALUARE IN EDUCATIE - LIMBA ROMaNa

CLASA a II-a C - anul scolar 2013 - 2014


Ana Manolescu

Concursul Euclid - Limba Romana : etapa a II-a - premiul I
etapa a III-a - premiul I
Concursul Arhimede : etapa a II-a - premiul al II -lea
etapa a III-a - premiul I

Ilinca Vladescu
Concursul Euclid - Limba romana: etapa I - premiul I
etapa a II-a - premiul I
etapa a III-a - premiul al III-lea
Concursul Euclid - Matematica: etapa I - premiul al III-lea
etapa a II-a - premiul al III-lea
etapa a III-a - premiul al III-lea
Concursul Arhimede: etapa a II-a - mentiune
etapa finala - premiul al III-lea
Tudor Nicolae
Concursul Arhimede: etapa I - premiul I
etapa a II-a - premiul al II-lea
etapa a III-a - premiul I

Clasa a II-a D- Profesor invatamant primar, Chendea Elena

1. Argint Theodora Maria
Premiul I - Concursul Euroscolarul - sem.I
Premiul I - Concursul Arhimede, 23.11.2013
Premiul II - Concursul Evaluare nationala matematica, etapa I
Premiul I - Concursul Evaluare nationala romana, 26.10.2013
Premiul I - Concursul Euclid - matematica, 20.10.2013
Premiul I - Concursul Euclid - romana, 30.11.2013
Mentiune - Concurs Euclid - matematica, 07.12.2013
Mentiune - Concursul Evaluare in educatie - matematica, etapa a II -a,feb.2014
Premiul III - Concursul Euclid -matematica, 02.03.2014
Premiul II - Concursul Arhimede - 01.03.2014
Premiul I - Concursul Arhimede - 10.05.2014
Premiul I - Concursul Euclid - romana, martie 2014
Premiul I - Concursul Euclid - romana, mai 2014
Premiul III - Concursul Euclid -matematica, 30.05.2014

2.Albay Derya
Premiul III - Concursul Euroscolarul - sem.I
Premiul II - Concursul Evaluare in educatie - matematica, etapa I
Mentiune - Concursul Euclid - matematica, 20.10.2013
Premiul III - Concursul Euclid - romana, martie 2014

3.Borgovan Alexandra
Mentiune - Concursul Euroscolarul - sem.I
Premiul III - Concursul Euclid - romana, 30.11.2013
Mentiune - Concurs Euclid - matematica,20.10.2013
Mentiune - Concursul Euclid - romana, martie 2014
Premiul I - Concursul Euclid - romana, mai 2014

4. Calin Bianca
Premiul III - Concursul Evaluare in educatie - matematica, etapa I
Mentiune - Concursul Euclid - romana, martie 2014
Premiul I - Concursul Euclid - romana, mai 2014

5. Chirea Ioana
Premiul III - Concursul Euroscolarul - sem.I
Premiul III - Concursul Evaluare nationala - romana, 26.10.2013
Premiul III - Concursul Euclid - romana, 30.11.2013
Premiul III - Concursul Euclid - romana, martie 2014

6. Dumitru Damian
Premiul III - Concursul Euroscolarul - sem.I
Premiul I - Concursul Euclid - romana, 30.11.2013

7. Ene Paraschiv Iulia Ecaterina
Mentiune - Concursul Euroscolarul - sem.I
8. Florescu Vlad
Premiul III - Concursul Euroscolarul - sem.I
Premiul II - Concursul Arhimede, 23.11.2013
Premiul III - Concursul Evaluare nationala matematica, etapa I,
Premiul II - Concursul Euclid - matematica, 20.10.2013
Premiul III - Concursul Euclid - romana, 30.11.2013
Mentiune - Concurs Euclid - matematica, 07.12.2013
Premiul III - Concursul Euclid -matematica, 02.03.2014
Premiul III - Concursul Arhimede - 01.03.2014
Premiul II - Concursul Arhimede - 10.05.2014
Premiul I - Concursul Euclid - romana, martie 2014
Premiul III - Concursul Euclid - romana, mai 2014

9. Ionescu Nichita
Mentiune - Concursul Euroscolarul - sem.I
Premiul III - Concursul Evaluare nationala matematica, etapa I,
Premiul III - Concursul Evaluare nationala romana, 26.10.2013
Mentiune - Concursul Euclid - matematica, 07.12.2013
Permiul II - Concursul Euclid - romana, martie 2014
Mentiune - Concursul Euclid - romana, mai 2014
Mentiune - Concursul Euclid, matematica, 30.05.2014

10. Mihalcea Anastasia
Mentiune - Concursul Euroscolarul - sem.I
Mentiune - Concursul Evaluare nationala romana, 26.10.2013

11. Moşoiu Lucia
Premiul III - Concursul Euroscolarul - sem.I

12. Nicolau Ianis
Premiul III - Concursul Euroscolarul - sem.I
Mentiune - Concursul Evaluare nationala matematica, etapa I,
Mentiune - Concurs Euclid - romana, 30.11.2013

13. Trocea David
Premiul III - Concursul Euroşcolarul - sem.I
Premiul III - Concurs Arhimede, 23.11.2013
Premiul III - Concursul Evaluare nationala matematica, etapa I,
Mentiune - Concursul Evaluare nationala romana, 26.10.2013
Premiul II - Concursul Euclid - matematica, 20.10.2013
Premiul III - Concursul Euclid - romana, 30.11.2013
Mentiune - Concursul Euclid - matematica, 07.12.2013
Premiul II - Concursul Evaluare in educatie - matematica, etapa a II -a,feb.2014
Premiul II - Concursul Arhimede - 01.03.2014
Premiul III - Concursul Arhimede - 10.05.2014
Premiul III - Concursul Euclid - romana, martie 2014

14. tirlea Luca
Mentiune - Concursul Euroşcolarul - sem.I
Mentiune - Concursul Evaluare nationala romana, 26.10.2013
Premiul III - Concursul Euclid - romana, martie 2014

15. Valutanu Andrei
Mentiune - Concursul Euroşcolarul - sem.I
Mentiune - Concursul Evaluare nationala romana, 26.10.2013
Premiul III - Concursul Euclid - romana, martie 2014

16. Vraciu Amalia
Premiul III - Concursul Euroşcolarul - sem.I
Premiul III - Concurs Arhimede, 23.11.2013
Mentiune - Concursul Euclid - matematica, 20.10.2013
Mentiune - Concursul Euclid - romana, 30.11.2013
Premiul II - Concursul Arhimede - 01.03.2014
Premiul III - Concursul Arhimede - 10.05.2014
Premiul III - Concursul Euclid - romana, martie 2014
Premiul II - Concursul Euclid - romana, mai 2014
Mentiune - Concursul Euclid - matematica, 30.05.2014
17. Wang David
Mentiune - Concursul Euroşcolarul - sem.I
Mentiune - Concursul Evaluare nationala matematica, etapa I
Mentiune - Concurs Euclid - romana, 30.11.2013
Premiul II - Concursul Euclid - romana, mai 2014

CLASA a II- a F - INV. TUDOR MARILENA
Nr. crt. Numele si prenumele elevului
1. SOFRONIE RUXANDRA-MARIA
EUCLID - LB. ROMANA MATEMATICA
Etapa I-Premiul II Etapa I-mentiune
Etapa II-Premiul II Etapa II -Premiul II
Etapa III-Premiul II Etapa III-Premiul II
ARHIMEDE -mentiune
EVALUARE IN EDUCATIE -LB. ROMANA-mentiune
-MATEMATICA-Premiul III
2. DEACONU MATEI
EUCLID - LB. ROMANA MATEMATICA
Etapa I-Premiul III Etapa I-Premiul II
Etapa II-Premiul I
Etapa III-Premiul I
ARHIMEDE -mentiune
-Premiul II
-Premiul II
EVALUARE IN EDUCATIE -Matematica- Premiul II
-Lb. romana -Premiul I
3. CONSTANTIN ANA-MARIA
EUCLID- LB. ROMANA MATEMATICA
Etapa I-Premiul III -
Etapa III-Premiul III -
EVALUARE IN EDUCATIE -LB.ROMANA-mentiune
-MATEMATICA-Premiul II
-mentiune
4. SIMSEK CIVAN
EUCLID- LB. ROMANA MATEMATICA
Etapa I -mentiune Etapa I-Premiul III
Etapa II-Premiul II Etapa II- Premiul II
Etapa III-Premiul II Etapa III-Premiul III
EVALUARE IN EDUCATIE - MATEMATICA -mentiune
5. POPESCU DAN -IOAN
ARHIMEDE -PREMIUL III
EVALUARE IN EDUCATIE -LB. ROMANA -mentiune
-MATEMATICA-mentiune

Clasa a III a A- prof Maria Ghitan:

1. Enea Ana: Concurs Euclid: limba romana: Premiul III - Etapa I ( 92 puncte)
Premiul II - Etapa II ( 97 puncte)
Premiul III - Etapa III ( 96 puncte)
2. Florea Cornel Alexandru
Concurs Arhimede: Premiul I - etapa I - matematica ( 38 puncte)
Premiul I - etapa II - matematica ( 39 puncte)
Premiul I - etapa III - matematica (40 puncte)
Concurs Euclid : Premiul I - etapa I - limba romana ( 99 puncte)
Premiul III - etapa II - limba romana ( 92 puncte)
Concurs Smart: semestrul II - Premiul I - limba romana ( 100 puncte)
- Premiul I - cultura generala ( 100 puncte)
Proba de baraj - limba romana - Premiul I ( 100 puncte)
2. Jeleboglu Ioana
Concurs Euclid: Matematica: Premiul I - etapa I
Limba romana - premiul III - Etapa I ( 95 puncte)
Limba Romana - premiul I - Etapa II ( 100 puncte)
Limba Romana - premiul II - Etapa III ( 99 puncte)
3. Jugulete Marius: Concurs Arhimede- Matematica - Etapa I - mentiune
4. Lambru Daria
Concurs Euclid: Matematica: Premiul III - etapa I
Limba Romana - premiul II - Etapa I ( 97 puncte)
Limba Romana - premiul III - Etapa II ( 98 puncte)
Concurs Nastasescu: Limba Engleza - Premiul I
Concurs de dans : Premiul I
5. Miort Cristina
Concurs Euclid: Matematica: Premiul III - etapa I
Limba romana - premiul I - Etapa I ( 99 puncte)
Limba Romana - premiul I - Etapa II ( 100 puncte)
Limba Romana - premiul III - Etapa III ( 96 puncte)
6. Nedelcu Ioana
Concurs Arhimede: Matematica Premiul III - etapa I
Concurs interpretare pian: Premiul I - etapa I
Premiul I - etapa II
Premiul I - etapa III ( proba 4 maini)
7. Popa Marie - Claude
Concurs Euclid: Matematica: Premiul III - etapa I
Limba romana - premiul III - Etapa I ( 96 puncte)
Limba Romana - premiul I - Etapa II ( 100 puncte)
Limba Romana - premiul III - Etapa III ( 92 puncte)
8. Siraef Ana Maria
Concurs Trinity - Premiul II - limba engleza
Concurs interpretare Pian - Etapa III - Premiul I
Concurs artistic Balet - Etapa finala - Premiul I


Clasa a lll-a B Inv. Velciu A.
Bacescu Agata
Semestrul l
-Premiul II - Lb. romana "Euclid"
- Premiul I- Lumina MATH
-Premiul III - Lb. romana Evaluare in educatie
Semestrul II
-Premiul III - Lb. romana "Euclid" - et. a II-a
- Premiul III - et a II-a Matematica "Euclid"
-Premiul III - Lb. romana "Euclid" - et. a III-a

2.Baluta Cezar
Semestrul l
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
Semestrul II
- Premiul III - et a II-a Matematica "Euclid"
-Premiul III - Lb. romana "Euclid" - et. a III-a
- Premiul I - et a III-a Matematica "Euclid"
- Premiul II - et a III-a Matematica "Arhimede"
3.Barbu Bianca
Semestrul l
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
-Mentiune - Matematica "Euclid"
Semestrul II
-Mentiune - Matematica "Euclid"
-Mentiune - Limba romana
4.Baston Delia
Semestrul l
- Premiul III- Matematica Lumina MATH
-Premiul II - Lb. romana Evaluare in educatie
-Premiul II - Lb. romana "Euclid"
-Mentiune - Matematica "Euclid"
Semestrul II
- Premiul III - et a II-a Matematica "Euclid"
-Premiul II - Lb. romana "Euclid" - et. a III-a
5.Bischofberger Izabella
Semestrul l
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
- Premiul II - Matematica "Euclid"
-Premiul I - Lb. romana "Euclid"
- Mentiune - Matematica "Arhimede"
Semestrul II
- Premiul III - Matematica "Euclid"
-Premiul I - Lb. romana "Euclid" - et. a II-a
- Premiul II - Matematica "Arhimede"- et. a II-a
- Premiul I - Matematica "Euclid"- et a III-a
-Premiul I - Lb. romana "Euclid"- et a III-a
6.Bucevschi Teodora
Semestrul l
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
-Premiul I - Lb. romana "Euclid"
Semestrul II
-Premiul III - Lb. romana "Euclid"
7.Buzoianu Ioana
Semestrul l
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
-Premiul II - Lb. romana "Euclid"
- Premiul II - Matematica "Euclid"
-Premiul II - Lb. romana Evaluare in educatie
- Premiul I - Matematica "Arhimede"
Semestrul II
- Premiul II - Matematica "Euclid"- et a II-a
-Premiul I - Lb. romana "Euclid" - et. a II-a
- Premiul II - Matematica "Arhimede"- et. a II-a
-Premiul I - Lb. romana "Euclid" - et. a III-a
- Premiul I - Matematica "Euclid"- et a III-a
- Mentiune - Matematica "Arhimede" "- et a III-a
8. Cirlan Eric
Semestrul l
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
-Premiul III - Lb. romana Evaluare in educatie
-Premiul I - Lb. romana "Euclid"
Semestrul II
- Mentiune - Matematica "Euclid"- et a II-a
- Premiul II - Matematica "Euclid"- et a III-a
-Premiul III - Lb. romana "Euclid" - et. a III-a
9.Dossey Jennifer
Semestrul l
- Premiul II- Matematica Lumina MATH
10. Dumitru Bianca
Semestrul l
- Premiul III- Matematica Lumina MATH
-Premiul III - Lb. romana "Euclid"
Semestrul lI
Premiul III - Lb. romana "Euclid" - et. a II-a
11.Duta Brianna
Semestrul l
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
-Premiul III - Lb. romana "Euclid"
Semestrul lI
- Mentiune - Matematica "Euclid" - et a II-a
- Premiul III - Matematica "Euclid"- et a III-a
-Premiul III - Lb. romana "Euclid" - et. a III-a
12. Enache Rares
Semestrul l
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
- Mentiune - Matematica "Euclid"
-Premiul II - Lb. romana "Euclid"
Semestrul lI
- Mentiune - Matematica "Euclid" - et a II-a
-Premiul III - Lb. romana "Euclid" - et. a II-a
-Premiul III - Lb. romana "Euclid" - et. a III-a
- Premiul III - Matematica "Euclid"- et a III-a
- Mentiune - Matematica "Arhimede"
13. Ghile Dragos
Semestrul l
- Premiul II- Matematica Lumina MATH
14.Grigorescu Catrinel
Semestrul l
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
-Premiul II - Lb. romana "Euclid"
- Mentiune - Matematica "Euclid"
Semestrul lI
-Premiul I - Lb. romana "Euclid" - et. a III-a
- Premiul I - Matematica "Euclid"- et a III-a
15.Ion Elena
Semestrul l
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
-Premiul II - Lb. romana "Euclid"
- Mentiune - Matematica "Euclid"
- Mentiune - Matematica "Arhimede"
Semestrul lI
- Premiul I - Matematica "Euclid"- et a II-a
- Premiul I - Matematica "Arhimede"- et a II-a
- Premiul II - Matematica "Euclid"- et a III-a
- Premiul III - Matematica "Arhimede"- et a III-a
16.Iordache Cristian
Semestrul l
- Premiul III- Matematica Lumina MATH
-Premiul III - Lb. romana "Euclid"
Semestrul lI
-Premiul III - Lb. romana "Euclid"- et a II-a
- Premiul III - Matematica "Euclid"- et a III-a
-Premiul III - Lb. romana "Euclid"- et a III-a
17.Niculae Marian
Semestrul l
-Premiul III - Lb. romana Evaluare in educatie
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
- Mentiune - Matematica "Euclid"
-Premiul I - Lb. romana "Euclid"
- Premiul III - Matematica "Arhimede"
Semestrul lI
-Premiul III - Lb. romana "Euclid"- et a II-a
- Premiul III - Matematica "Euclid"- et a II-a
-Premiul I - Lb. romana "Euclid"- et a III-a
- Premiul I - Matematica "Euclid"- et a III-a
18. Niculita Darie
Semestrul lI
- Premiul III - Matematica "Euclid"- et a III-a
19. Oraseanu Irina
Semestrul l
- Premiul II- Matematica Lumina MATH
-Premiul II - Lb. romana "Euclid"
Semestrul lI
-Premiul III - Lb. romana "Euclid"- et a II-a
- Mentiune - Matematica "Euclid"- et a II-a
-Premiul I - Lb. romana "Euclid"- et a III-a
20.Partenie Alexandru
Semestrul l
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
- Premiul III - Matematica "Euclid"
- Premiul I - Matematica "Arhimede"
Semestrul lI
- Premiul III - Matematica "Euclid"- et a II-a
-Premiul II - Lb. romana "Euclid"- et a III-a
21.Purdea Andrei
Semestrul l
-Premiul III - Lb. romana Evaluare in educatie
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
-Mentiune - Matematica "Arhimede"
-Premiul I - Lb. romana "Euclid"
Semestrul lI
- Mentiune - Matematica "Euclid"- et a II-a
-Premiul I - Lb. romana "Euclid"- et a II-a
- Premiul II - Matematica "Euclid"- et a III-a
-Premiul II - Lb. romana "Euclid"- et a III-a
22.Stanciu Rares
Semestrul l
- Premiul II- Matematica Lumina MATH
-Premiul III - Lb. romana "Euclid"
- Mentiune - Matematica "Euclid"
Semestrul lI
-Premiul III - Lb. romana "Euclid"- et a II-a
-Mentiune - Matematica "Euclid"- et a II-a
-Premiul III- Matematica "Arhimede" - et a II-a
-Premiul II - Lb. romana "Euclid"- et a III-a
-Mentiune - Matematica "Euclid"- et a III-a
23.Vedel Sonia
Semestrul l
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
-Premiul III- Matematica "Arhimede"
Semestrul lI
- Premiul II - Matematica "Euclid"- et a II-a
-Premiul II - Lb. romana "Euclid"- et a III-a
- Premiul III - Matematica "Euclid"- et a III-a
-Premiul III- Matematica "Arhimede"
24.Schiopu Alexia
Semestrul l
- Premiul I- Matematica Lumina MATH
-Premiul I - Lb. romana "Euclid"
- Premiul II - Matematica "Euclid"
-Mentiune - Matematica "Arhimede"
Semestrul lI
- Premiul I - Matematica "Euclid"- et a II-a
-Premiul I - Lb. romana "Euclid"- et a II-a
-Premiul III- Matematica "Arhimede"
- Premiul I - Matematica "Euclid"- et a III-a
-Premiul I - Lb. romana "Euclid"- et a III-a
-Mentiune - Matematica "Arhimede"
25.Cojocaru Vlad
Semestrul l
- Premiul III - Matematica "Euclid"
-Premiul III - Lb. romana "Euclid"
Semestrul lI
-Mentiune - Matematica "Euclid"- et a II-a
-Premiul III - Lb. romana "Euclid"- et a II-a
- Premiul III- Matematica "Euclid"- et a III-a
-Premiul III - Lb. romana "Euclid"- et a III-a
-Mentiune - Matematica "Arhimede"
Clasa a III-a C - inv. Tatiana Ionescu
MAGAN TEODORA: Arhimede- locurile I; III; I
Euclid- locul I la toate editiile, la lb. romana si matematica
LUPU STEFAN: Arhimede- locurile I; III; III
Euclid- locurile II; II; I matematica si locul I limba romana
HUCI RARES: Euclid- locurile III si III lb. romana si locul II matematica
POSTELNICU INA - vicecampioana balcanica la karate
DEMIR SOFIA: Concursul Tonitza- locul I pictura si locul II modelaj
Evaluare in ed.-loc III lb. romana
TARANU ANDREI: Concursul Tonitza- locul I pictura locul III modelaj
Evaluare in ed.-loc I lb. romana

CLASA a-III-a D prof inv. primar MITEA SILVIA
1 Ciurea Amelia
CONCURSUL DE MATEMATICA "EUCLID"locul II
Dans locul II, locul III, locul VIII, locul IV, locul I, locul I, locul I
Engleza; locul I, locul I
2 Yunusoglu Tania-Maria Selyum
CONCURSUL DE LIMBA ROMANA "EUCLID" MENTIUNE
CONCURSUL DE MATEMATICA "EUCLID" 65 puncte
CONCURSUL DE MATEMATICA ARHIMEDE-Diploma de merit
1 Iunie - Premiul 1 la concursul "Desene pe asfalt"
3 Ungureanu Hosopschi Saschia-Mara
CONCURSUL DE MATEMATICA ARHIMEDE -premiul II;Memtiune;Mentiune
CONCURSUL DE LIMBA ROMANA "EUCLID" --premiul III
Certificat engleza - Trinity
1 Iunie- Cel mai pasionat cititor
4 Gidoiu Alexandra
CONCURSUL DE MATEMATICA ARHIMEDE -premiul III, Mentiune
CONCURSUL DE LIMBA ROMANA "EUCLID" --premiul II
1 Iunie- Cel mai creativ elev
5 Plaeasu Denisa Maria
CONCURSUL DE MATEMATICA "EUCLID" 58 puncte
CONCURSUL DE LIMBA ROMANA "EUCLID" --premiul II
1 Iunie-Stiinte ale naturii
6 Ungureanu Bogdan Andrei
CONCURSUL DE MATEMATICA "EUCLID" premiul II
CONCURSUL DE LIMBA ROMANA "EUCLID" -premiul III
7 Miscol Mara -ALESIA
Atletism locul IV
1 Iunie-Cel mai bun dansator
Concursul "Desene pe asfalt" premiul I
8 Miu Ioana Bianca
CONCURSUL DE MATEMATICA "EUCLID" 65 puncte
CONCURSUL DE LIMBA ROMANA "EUCLID' 78 puncte
CONCURSUL DE MATEMATICA ARHIMEDE-Diploma de merit
1 Iunie-Cea mai indemanatica eleva
9 Lica Sabina Andreea
CONCURSUL DE MATEMATICA "EUCLID" premiul II, premiul II
CONCURSUL DE LIMBA ROMANA "EUCLID" --premiul III
10 Ciubotaru Radu
Engleza-Cambridge-rezultatele vin in cateva saptamani
CONCURSUL DE MATEMATICA "EUCLID" 83 puncte
Concursul "Desene pe asfalt" premiul I
1 Iunie-Magicianul cifrelor
11 Corobana Ingrid-Adriana
CONCURSUL DE LIMBA ROMANA "EUCLID" -premiul I
CONCURSUL DE MATEMATICA "EUCLID" -premiul III
1 Iunie-Cel mai bun muzicant
12 Moise Irina
CONCURSUL DE MATEMATICA "EUCLID" -mentiune
1 Iunie-Prietenul naturii-mentiune
Concursul "Desene pe asfalt" premiul I
Balet-"Carnavalul toamnei"-premiul II
13 Velicu Matei Paraschiv
CONCURSUL DE LIMBA ROMANA "EUCLID" -premiul II, premiul III, mentiune
CONCURSUL DE MATEMATICA ARHIMEDE-Diploma de merit
Karate-Diploma de merit
1 Iunie-Cel mai activ elev
14 Stefanescu Antonia-Victoria
Baschet-locul II si locul III
Certificat engleza Cambridge
Concurs de lansat avioane
1 Iunie-Micul geograf
15 Ursache Tudor-Stefan
Engleza-Cambridge-98 puncte
Natatie-locul VII si locul VIII
1 Iunie-Cel mai bun desenator
16 Craciun Carol-Ioan
Scrima- Cupa Quarto: locul II, locul III, locul I, locul V, locul II
Concursul "Desene pe asfalt" premiul I

Clasa a III-a E prof.inv.primar Feregan Mariana
1.Balan Ana Maria - Concursul de mat."Euclid" et. I - premiul III
- Concursul de mat."Euclid" et.aII-a - mentiune
- Concursul de lb. romana "Euclid" et. aII-a -premiul III
- Concursul de lb. romana "Euclid" et. aIII-a -premiul III
- Concursul de mat."Arhimede" et. I - mentiune
- Concursul de mat."Arhimede" et.a II-a - mentiune
- Concursul de lb. si lit. romana "Evaluare in educatie",
et. a II-a- diploma de merit clasament judetean(94 pct.)
- Concursul scolar national de competenta si performan-
ta, et. aII-a- premiul II (comunicare)

2.Banica Alexia - Concursul de mat."Arhimede" et. I - mentiune
3.Calinescu Anna Maria - Concursul de lb. romana"Euclid" et. I - premiul III
- Concursul de lb. romana"Euclid" et.a II-a - premiul I
- Concursul de lb. romana"Euclid" et.aIII-a - premiul II
- Concursul "Cu Europa ...la joaca-Euroscolarul"-pre-
miul III
- Concursul de arte plastice si decorative "Jocurile co-
pilariei" (Sc. Gimnaziala "Anastasia Popescu")-pre-
miul II (modelaj)
- Concursul de arte plastice si decorative "Jocurile
copilariei" (Sc. Gimnaziala "Anastasia Popescu")-
mentiune (pictura)
4.Dima Ilinca Maria - Concursul de lb. romana"Euclid" et.a II-a - premiul I
- Concursul de lb. romana"Euclid" et.a III-a - premiul II
- Concursul de arte plastice si decorative "Jocurile co-
pilariei" (Sc. Gimnaziala "Anastasia Popescu")-pre-
miul I (modelaj)
- Concursul international de creatie "Leganelul lui
Iisus"- premiul I (icoane pe sticla)
- Concursul international de creatie "Leganelul lui
Iisus"- premiul II (pictura)
5.Iliescu Maria - Concursul de mat."Arhimede" et. I - mentiune
- Concursul national de mat."Lumina Math"- premiul III
6.Ionescu Andreea Camelia
- Concursul de lb. romana"Euclid" et. I - premiul III
- Concursul de mat."Euclid" et.a II-a - premiul III
- Concursul "Funny Circus"- premiul III la devilstick
7.Manta Ioana Maria
- Concursul de mat."Arhimede" et. I - premiul III
- Concursul de mat."Arhimede" et. a II-a - premiul III
- Concursul de mat."Arhimede" et. a III-a - premiul I
- Concursul national de mat."Lumina Math"- premiul I
- Concursul de lb. romana"Euclid" et. I - premiul I
- Concursul de lb. romana"Euclid" et. a II-a - premiul II
- Concursul de lb. romana"Euclid" et. a III-a - premiul II
- Concursul de mat."Euclid" et. I - mentiune
- Concursul de mat."Euclid" et.a II-a - premiul II
- Concursul de mat."Euclid" et.a III-a - premiul I
- Concursul de lb. si lit. romana "Evaluare in educatie"-
et. a II-a- diploma de merit clasament judetean(98 pct.)
- Concursul de mat. "Evaluare in educatie"-
et. a II-a- diploma de merit clasament judetean(95 pct.)
-Concursul"Funny Circus"-mentiune sectiunea sarma
- Concursul international IMAC- nu s-au dat rezultatele
8.Peanci Bianca Maria
- Concursul de lb. romana"Euclid" et. I - premiul III
- Concursul de lb. romana"Euclid" et.a II-a- mentiune
- Concursul de mat."Euclid" et.a II-a - mentiune
9.Petrescu Andreea Antonia
- Concursul international de creatie "Leganelul lui
Iisus"- premiul III (colaj)
10.Serban Theodor Mihai
- Concursul de mat."Arhimede" et. I - premiul III
- Concursul de mat."Arhimede" et. a II-a - premiul II
- Concursul de mat."Arhimede" et. a III-a - premiul III
- Concursul national de mat."Lumina Math"- premiul I
- Concursul de lb. romana"Euclid" et. I - premiul I
- Concursul de lb. romana"Euclid" et.aII -a - premiul III
- Concursul de lb. romana"Euclid" et.a III-a - premiul II
- Concursul de mat."Euclid" et. I - premiul II
- Concursul de mat."Euclid" et.a II-a - premiul II
- Concursul de mat."Euclid" et.a III-a - premiul III
11.Stefanescu Daria Maria
- Concursul de mat."Arhimede" et. I - mentiune
- Concursul de mat."Arhimede" et.aII-a - mentiune
- Concursul de mat."Euclid" et. I - mentiune
- Concursul " Musica Mundi"- diploma de merit
12.Turliu Luca - Concursul de mat."Arhimede" et.aII-a - mentiune
- Concursul de mat."Euclid" et.a II-a - mentiune
13.Zomant Alexia - Concursul de mat."Euclid" et.a II-a - premiul I
- Concursul de lb. romana"Euclid" et.a II -a - premiul III
- Concursul de mat."Euclid" et.a III-a - premiul II
Clasa a III-a F inv. Cioraneanu Dana
Ionita Lucas: premiul II - Euclid - etapa I
premiul I - Euclid - etapa II
premiul II ( argint) - Euclid - etapa III
mentiune - Euclid romana - etapa II
premiul II ( argint) - Euclid romana- etapa III
premiul III - Arhimede - etapa I
premiul III - Arhimede - etapa II
premiul III - Arhimede - etapa III

Maşala Andrei: premiul III ( bronz) - Euclid - etapa II
premiul III - Euclid - etapa III
premiul II - Arhimede - etapa II

Condoiu Mihnea: premiul III - Euclid - etapa II
premiul III - Euclid - etapa III
premiul I - Euclid romana- etapa III

Prigoreanu Alexandra: premiul III - Arhimede - etapa I
premiul II - Arhimede - etapa III
mentiune - Arhimede - etapa II
mentiune - Euclid - etapa III

Vilceanu Tudor: premiul II - Euclid romana - etapa II
mentiune - Euclid - etapa I
mentiune - Euclid - etapa II
mentiune - Euclid - etapa III
mentiune - Arhimede - etapa I
mentiune - Arhimede - etapa II

Clasa a III-a H, invatator Bajdechi Elena
1.Dragomir Miruna -premiul I, Medalie de Bronz (etapa a III-a) -Concurs Euclid-Mat;
premiul I, Medalie de Argint (etapa I) - Concursul Euclid-Lb.romana;
premiul I, Medalie de Aur (etapa a II-a) - Concursul Euclid-Lb.romana
premiul II (etapa a III-a) - Concursul Euclid-Lb.romana;
premiul I (etapa a III-a) - Concursul Arhimede;
premiul I - Concursul national Piciul;
premiul II - Concursul national Piticot de lb. romana;
premiul II - Concursul national Piticot de matematica;
premiul II - Concursul national Voinicel.
2. Constantinescu Alexandra - premiul I - Concursul national Piciul;
premiul I - Concursul national Voinicel;
premiul II - Concursul national Piticot de matematica;
premiul II - Concursul national Piticot de lb. romana;
premiul II(etapa a III-a) - Concursul Euclid-Lb. romana;
premiul III(etapa a II-a) -Concurs Euclid-Matematica;
premiul II(etapa a III-a) - Concursul Euclid-Matematica;
premiul II "Cupa 1 Iunie"(concurs de karate).
3. Alexandru Daria - premiul I- Concursul national Piciul;
premiul I - Concursul national Piticot de matematica;
premiul II - Concursul national Piticot de lb. romana;
premiul II - Concursul national Voinicel;
Certificate of Excellence; Certificate of Appreciation; Student of the Year Award - Shakespeare School.
4. Miron Roberta Maria Rebeca Alexandra - premiul I - Concursul national Piciul;
premiul II - Concursul national Piticot de lb. romana;
premiul II - Concursul national Piticot de matematica;
premiul II - Concursul national Voinicel.
5. Mosteanu Rares Nicolae - premiul II - Concursul national Piciul;
premiul II - Concursul national Voinicel;
premiul III - Concursul national Piticot de lb. romana;
premiul III- Concursul national Piticot de matematica;
premiul III (etapa a II-a) - Concursul Euclid-Lb.romana;
premiul II - Comana Fest (Competitie ciclism);
premiul III- Rocket Bike Fest;
Certificate of Excellence; Certificate of Appreciation-Shakespeare School.
6. Ioana Daria Maria - premiul II - Concursul national Piciul;
premiul III - Concursul national Voinicel;
premiul III - Concursul national Piticot de matematica
2 premii I (stafeta 200m mixt, stafeta 200m liber) si premiul II (prob 50m future) - Campionatele Nationale de Natatie de la Arad
7. Stoica Mihai - premiul I - Concursul national Piciul;
premiul II - Concursul national Piticot de matematica;
premiul III - Concursul national Piticot de lb. romana;
premiul III - Concursul national Voinicel;
Certificate of Excellence - Shakespeare School.
8. Carniciu Maria - premiul I - Concursul national Piciul;
premiul II - Concursul national Voinicel;
premiul III - Concursul national Piticot de lb. romana.
9. Dumitrascu Andreea Beatrice - premiul III - Concursul national Piticot de matematica;
premiul I, Medalie de Aur - Concurs National de Informatica "Poveste de iarna";
premiul III- Concurs National de Informatica "Marele premiu al Palatului National al Copiilor" (sectiunea prezentari in power point).
10. Popescu Dora Elena - premiul II- Concursul national Piciul;
premiul III - Concursul national Piticot de lb. romana;
premiul III- Concursul national Piticot de matematica.
premiul III - Concursul national Voinicel.
11. Pencea Maria Gabriela - premiul I - Concursul national Piciul;
premiul III - Concursul national Piticot de lb. romana.
12. Dorobantu Vanesa Ioana - premiul II - Concursul national Piticot de matematica;
premiul III - Concursul national Voinicel

CLASA a IV-a B invatator MITREA FLORENTINA
1. DUMITRASCU FILIP-TEODOR
CONCURSUL ËXCELENTA IN MATEMATICA
FAZA PE SCOALA PREMIUL III
CONCURSUL SCOLII NR.56. - PREMIUL III
CONCURSUL ARHIMEDE ETAPA I - PREMIUL I
CONCURSUL ARHIMEDE ETAPA II - PREMIUL I
CONCURSUL ARHIMEDE ETAPA III - MENTIUNE
2. POPA MARIA- ANTONIA
CONCURSUL EUCLID ETAPA III MATEMATICA - PREMIUL III
CONCURSUL EUCLID ETAPA III LIMBA ROMANA - PREMIUL II
CONCURSUL ARHIMEDE ETAPA I - MENTIUNE

Clasa a IV - C- inv. Anton Eugenia
1.Ionita Robert - Premiul I C. Arhimede - 36 p Et 1
- Premiul II - C. Arhimede - 31 p Et a ll-a
- Premiul III - C. Arhimede - 27 p Et a lll-a
- Premiul I Euclid Lb. rom - Et a lll-a - 100 p
- Premiul II Matematica - 95 p
- Premiul II Euclid Lb.romana - 97 p
Diploma de Excelenta Concurs de pian - Busteni, iunie 2014

2. Stan Andrei - Euclid - Premiul II Etapa I - 95 p Mate
- Etapa a II-a 94 p - Premiul III Mate
- Premiul II 95 p - Et a III-a Mate
- Lb romana. Euclid
- Etapa a II-a - Premiul II - 96 p
Arhimede
- Et a II-a - Premiul II
Et. I si III - Mentiune
Concursul scolii - 17 p

3.Margineanu Teodora - Euclid Etapa I - 86 - Mentiune Matem.
- Lb . romana - Et. I - 98 p - Premiul II
Et a II-a Premiul II - 98 p
Arhimede Et I - 32 p Premiul al II-lea

4.Pop Mario - Arhimede Matematica - Mentiune Et I 18 p
- Euclid Matematica - Et I 93 p
- Et a II-a 92 p
- Et a III-a 92 p
- Euclid Romana - Et I - 88 p
- Et a II-a 96 p
- Et a III-a 100 p


5.Manole Elisa - Euclid Matematica - Et I,II,III - Mentiune - 84,86,93 p
- Euclid Romana - Et a III-a Premiul II
- Premiu Special Festivalul de Teatru pentru Copii

6.Otelea Ioana - Euclid Romana Et a II-a 98 p Premiul III
Et a III-a 95 p Mentiune
- Euclid Matematica Et II si III - Mentiune ( 83,96) p
- Premiul I Concursul de Acrobatie de la Funny Circus

7.Udroiu Alexandru - Arhimede Et I - Mentiune 20 p
- Arhimede Et a II-a Mentiune - 21 p
- Premiul I - Concursul National De Karate - iunie 2014 Predeal

8.Lazar Iustin - Mentiune Concursul Euclid Et a II-a Matematica - 90 p
- Locul II Concursul de Atletism - Etapa pe Sector
- Locul I Maratonul Copiilor - Etapa pe Sector

9.Radovan Sebastian - Cupa Federatiei Romane de Patinaj - Locul III
- Campionatul National de Patinaj Artistic - Locul III
- Cupa Romaniei la patinaj - Locul II
- C. Arhimede - Mentiune Matematica - 23 p

10.Maria Urdareanu - Festival National Generatia Mileniului III - Clubul Copiilor Sector II - Premiul I la pictura / desen
- Festivalul De Dans Sincron Interjudetean - Locul I
- Festival National "Prietenii Dansului" - Locul II
- Festivalul Interjudetean de dans modern - Locul I

11. Toma Andrei - C. Arhimede - Mentiune Matematica
- C. Euclid Matematica - Et a III-a Premiul al Ill-lea 92 p
- C. Euclid Matem. - ET a II-a Premiul al II-lea 95 p

Clasa a IV-a D prof.inv.primar Alina Vulpe

1.DIMA ARMAND-Arhimede-premiul I
-premiul II
-Euclid -Matematica-Premiul I
-Premiul II
-Premiul III
-Romana-Premiul I
-Premiul II
-Premiul III
-Lumina Math-premiul II
2.DAEANU PHILIP-Arhimede-Premiul II
-Euclid-Matematica-Premiul I
-Premiul II
-Premiul II
-Romana-Premiul II
-Nastasescu-Premiul III
-Lumina Math-Premiul II
3.TEODORESCU ROBERT-Arhimede-Premiul II
-Euclid-Matematica-Premiul I
-Premiul II
-Nastasescu-mentiune
-Lumina Math-Premiul III
4.MANOLESCU MARCO-Euclid-romana-Premiul I
-Premiul III
-Premiul III
5.ULMEANU CRISTIAN-Nastasescu-Premiul II
-Premiul II
-Turneu de tenis-Premiul I
6.GRUNEVICI MARIA-Euclid-romana-Premiul II
-Premiul III
-Concurs de pian-Premiul II
7.TACHE ANDREI-Nastasescu-Premiul III
-Premiul III


CLASA a IV-a E INV: RALUCA ANDREI

1.ACSINTE TANIA
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA II - PREMIUL I
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA I - PREMIUL II
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA III - PREMIUL II
EUCLID, LIMBA ROMANA, ETAPA I PREMIUL I
2.DOBRE IOANA
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA II - PREMIUL III
EUCLID, LB ROMANA, ETAPA I - PREMIUL III
EUCLID, LB ROMANA, ETAPA II, PREMIUL I
EUCLID, LB ROMANA, ETAPA III, PREMIUL II
3.DRAGHICI BIANCA
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA I - PREMIUL II
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA II - PREMIUL II
EUCLID, LB ROMANA, ETAPA I - PREMIUL I
EUCLID, LIMBA ROMANA, ETAPA II - PREMIUL III
4.DUMITRU IRINA
Concurs matematica Euclid - etapa I - premiul III
Concurs matematica Euclid - etapa II - premiul III
Concurs matematica Euclid - etapa III - premiul III
Concurs romana Euclid - etapa I - premiul II
Concurs romana Euclid - etapa II - premiul I
Concurs romana Euclid - etapa III - premiul I - medalie de aur
Concurs matematica Arhimede - etapa II - premiul I
5.HADJIEV DAILLA
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA I - PREMIUL II
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA II - PREMIUL III
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA III - PREMIUL II
EUCLID, LB ROMANA, ETAPA I - PREMIUL II
EUCLID, LB ROMANA, ETAPA II - PREMIUL I
EUCLID,LB ROMANA, ETAPA III - PREMIUL II
6.MATEI TEODORA
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA I - PREMIUL I
EUCLID, LB ROMANA, ETAPA III - PREMIUL I
ARHIMEDE, ETAPA II - PREMIUL III
7.MARINESCU SANDRA
ARHIMEDE, ETAPA I - PREMIUL III
EUCLID, MATEMATICA,ETAPA II- PREMIUL III
EUCLID, LB ROMANA, ETAPA II - PREMIUL III
8.NEACSU CATALINA
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA I - PREMIUL III
EUCLID,LB ROMANA, ETAPA I - PREMIUL I
EUCLID, LB ROMANA, ETAPA II - PREMIUL III
EUCLID, LB ROMANA, ETAPA III - PREMIUL II
9.STANCA VICTOR
ARHIMEDE, ETAPA I, PREMIUL III
ARHIMEDE, ETAPA II - PREMIUL III
ARHIMEDE, ETAPA FINALA - PREMIUL II
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA I-PREMIULI
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA II, PREMIUL III
EUCLID, MATEMATICA, ETAPA III- PREMIUL III
EUCLID, LB ROMANA, ETAPA II - PREMIUL III


CLASA a IV a F INVATATOR ALEXANDRA GRIGORESCU

1. VASILESCU GEORGE - Concurs Best EDU - engleza - etapa I - mentiune I
- Concurs Best EDU - engleza - etapa II - mentiune III
- EVALUARE IN EDUCATIE - engleza - mentiune

2. PREDA MUGUR-ANDREI - ARHIMEDE - Matematica - etapa I - mentiune;
Matematica - etapa a II-a - premiul II.
- EUCLID - Matematica - etapa I - premiul II;
Matematica - etapa a II-a - premiul II.

3. ROG MIHNEA - Locul I pe scoala si calificare la Centrul de excelanta in matematica.
- Locul III la concursul interjudetean de matematica al scolii 56.
- Locul III la concursul intern al Centrului de excelenta in matematica.
- ARHIMEDE - etapa 1 - premiul 2
- EUCLID - etapa1 - premiul 1

4. PETER ARTHUR - ARHIMEDE - etapa I - locul 3
- etapa a II-a - locul 3
- EVALUARE IN EDUCATIE - matematica - premiul 3

5. PAGU IOANA - EUCLID - Matematica: etapa I: mentiune etapa a II-a: loc 3
etapa a III-a: loc 3
- Lb. Romana: etapa a II-a: loc 3
6. NISTOR MATEI - EUCLID: Matematica - etapa 1 - premiul 3
- etapa 2 - premiul 3
Romana - etapa 1 - premiul 3
- etapa 2 - premiul 2
- ARHIMEDE: etapa 1 - mentiune
7. CRACIUN DAN - ARHIMEDE - etapa 1 - mentiune
- etapa 2 - premiul 1
- EVALUARE IN EDUCATIE - etapa 1 - 89 puncte

8. BECHERU DRAGOS - ARHIMEDE - etapa I - locul 2
- etapa II - Locul 3
- EUCLID etapa I - locul 2
etapa II - locul 2
- EVALUARE IN EDUCATIE engleza et. I - loc 1
engleza et. II - loc 1

9. VOINEA MARIO - EUCLID - etapa 1 - mentiune

- EUCLID - etapa 2 - mentiune

- ARHIMEDE - etapa 1 - mentiune

10. PISLARU INGRID - EUCLID - matematica - 98 pct.
- CONCURSUL SCOLII - 18 pct.
- EVALUARE IN EDUCATIE - lb. romana - 100 pct
11. GIOSANU IOANA - EUCLID - matematica - etapa 1 - mentiune
- matematica - etapa 2 - mentiune
- ARHIMEDE - etapa 1 - 20 pct

Clasa a IV - a G Inv. IANCU Daniela
1. Atodosiei Alexandru Teodor
- Mentiune la Concursul Euclid - Matematica, etapa 2
- Mentiune la Concursul Euclid - Matematica, etapa 3
- Mentiune la Concursul Euclid - Lb. Romana, etapa 1
- Premiiul III la Concursul Euclid - Lb. Romana, etapa 2
- Premiul II la Concursul Euclid - Lb. Romana, etapa 3
2. Axinte Andreea-Gabriela
- Premiul III la Concursul Euclid - Matematica, etapa 1
- Mentiune la Concursul Euclid - Matematica, etapa 2
- Premiul II la Concursul Euclid - Matematica, etapa 3
- Mentiune la Concursul Euclid - Lb. Romana, etapa 1
- Premiul I la Concursul Euclid - Lb. Romana, etapa 2
- Mentiune la Concursul Euclid - Lb. Romana, etapa 3
- Premiul III la Concursul Evaluare in Educatie - Matematica , etapa 2
- Premiul II la Concursul Evaluare in Educatie - Engleza , etapa 2
3. Buzatu Adina Mihaela
- Mentiune la Concursul Euclid - Matematica , etapa 1
- Premiul II la Concursul Euclid - Matematica, etapa 2
- Premiul III la Concursul Euclid - Matematica, etapa 3
- Premiul II la Concursul Euclid - Lb. Romana, etapa 2
- Premiul II la Concursul Euclid - Lb. Romana, etapa 3
4. Ciucu Tudor Andrei
- Diploma de merit (clasament judetean) la concursul Evaluare in Educatie - Lb. Romana, etapa 1
- Diploma de merit (clasament judetean) la concursul Evaluare in Educatie - Engleza, etapa 1
- Diploma de merit (clasament national) la concursul Evaluare in Educatie - Lb. Romana, etapa 2
- Diploma de merit (clasament judetean) la concursul Evaluare in Educatie - Matematica, etapa 2
- Diploma de merit (clasament judetean) la concursul Evaluare in Educatie - Engleza, etapa 2
6. Dubalaru Anca-Stefania
- Medalie de bronz si diploma de merit la Concursul Evaluare in educatie - Matematica, etapa 1
- Premiul II la Concursul Euclid - Matematica, etapa 1
- Premiul II si medalie de bronz la Concursul Euclid - Matematica, etapa 2
- Premiul III la Concursul Euclid - Matematica, etapa 3
7. Farcas Rares-Stefan
- Premiul III la Concursul Evaluare in Educatie - Engleza, etapa 3
8. Lupu Alexandru
- Diploma de merit (clasament judetean) Concursul Evaluare in educatie - Matematica, etapa 1
- Diploma de merit (clasament judetean)la Concursul Evaluare in educatie - Lb. Romana, etapa 1
- Mentiune la Arhimede, etapa 1
9. Mereuteanu Alexandru-Robert
- Preimul II la Arhimede, etapa 1
- Premiul I la Arhimede, etapa 2
- Preimul II la Arhimede, etapa 3
10. Nicolau Hristu
- Premiul II la Concursul Euclid - Lb. Romana, etapa 1
- Premiul II la Concursul Euclid - Matematica, etapa 1
- Mentiune la Concursul Arhimede, etapa 1
- Mentiune la Concursul Arhimede, etapa 2
11. Niculescu Andra
- Diploma de merit (clasament national) Concursul Evaluare in educatie - Engleza, etapa 2
12. Silivestru Adreea Ana-Maria
- Mentiune la Arhimede - Matematica, etapa 1
- Premiul II la Arhimede - Matematica, etapa 2
- Premiul III la Arhimede - Matematica, etapa 3
- Diploma de merit (clasament judetean) Concursul Evaluare in educatie - Matematica, etapa 2
- Diploma de merit (clasament judetean) Concursul Evaluare in educatie - Lb. Romana, etapa 1
- Diploma de merit (clasament judetean) Concursul Evaluare in educatie - Lb. Romana, etapa 2
13. Andrei Alexia Daniela
- Mentiune la Concursul Euclid - Lb. Romana, etapa 2
Clasa a IV a H- inv. Juganaru Laura
DRAGUSIN MEIRA
"Dl. Goe joaca baschet" -locul I
MINIBASCHET, Targu Mures,- locul I
Comper matematica- locul II
Comper romana -locul II
Concurs Lumina matematica premiul III
" 3X3 Open"- locul I
"3X3", locul I
"Vreau sa joc baschet"- locul I
DUMITRU SABIN
Evaluare in educatie lb. romana - 91 p; diploma de merit
- clasament judetean; etapa I
Euclid - lb.romana - 94 p - locul 1; etapa I
Euclid - matematica - 88 p - mentiune; etapa 1
MATEESCU IOANA LAURA
EUCLID - etapa I -punctaj 99 puncte- premiul I
MIHAILESCU DOMINIC DORIAN
"Talente in afirmare- concurs de chitara clasica - premiul I
Festivalul Interntional "Eduard Pamfil" - premiul I
NEGOITA ALEXANDRA TEODORA
Arhimede:
Etapa 1 - 30 p- premiul II
Etapa 2 - 30 p- premiul II
Etapa 3 - 13 p
Euclid:
Etapa 1 - 100 p - premiul I
Etapa 2 - 100 p - premiul I
Etapa 3 - 96 p - premiul I
OBRETIN MELISSA ALEXANDRA
Olimpiada pictura- premiul I
Olimpiada desen- mentiune
Olimpiada modelaj- mentiune
Concursul de pictura "Porti Deschise"- premiul III
Expozitia"Satul din sufletul copilului"-premiul I


CLASA a V-a A-diriginta Popa Monica
Boboc Stefan-
Mentiune-concurs interjudetean de biologie G.E. Palade-faza pe municipiu- coord. Monica Popa
Premiul II-Festivalul Terra Siculorum Odorheiul Secuiesc
Premiul III-Festivalul International Eduard Pamfil " Tineri chitaristi-Bucuresti
Barbu Vlad
-premiul I-faza pe municipiu si participare la faza nationala-concurs national "Alege viata" -Ag. Nationala Antidrog-coord.Monica Popa
-mentiune Euclid
-2 mentiuni-Arhimede
-premiul Evaluare in educatie
Bontas Luca
2 premii II si un premiu I la Euclid Matematica
2 premii II-Euclid Lb.romana-coord.Siliste Silvia
Premiul II-Evaluare in educatie-matematica
Radulescu Ioana
-premiul I-faza pe municipiu-concurs de pictura-"Personajul preferat"-coord. Elena Luca
-premiul I-faza internationala-Leganelul lui Iisus-Bistrita-Nasaud-coord. Monica Popa
-participare la venisajul cu tema Poezia eminesciana in pictura si culoare-coord. Monica Popa
-participare la olimpiada de pictura-nu se cunosc rezultatele finale
Gavrilov Raluca
Mentiune si premiul II- Euclid Lb.romana-coord.Siliste Silvia
Mentiune-Euclid matematica
Premiul I-concurs interjudetean de film Da-mi 3 minute-Hunedoara-coord.MonicaPopa

Clasa a V-a B, diriginte Carmen Babus

Naum Ioan Rares premiul III, Evaluare in Educatie, limba engleza; Mentiune, olimpiada de matematica, etapa pe sector; castigator al Concursului Cui i-e frica de computer?, organizat de Editura Arthur.

Trifu Adelaida premiul I, Euclid; premiul II, Arhimede; mentiune olimpiada de matematica, sector; premiul I Escalada, etapa nationala.

Tandara Alexandra locul III, Arhimede; locul III cros, etapa pe sector; mentiune matematica, etapa pe sector; campion national dans modern.

Sonmez Deniz premiul III Evaluare in Educatie, limba engleza si mentiune matematica, sector.


Clasa a V-a D- prof. diriginte Nichitov Florentina

1) Naum Ana-Maria
Festivalul de teatru scolar "Federici Garcia Lorca"
-Premiul al II-lea (interpretare in lb. spaniola)
-Premiul I (cel mai bun rol feminin)

2. -Giol Octavian- mentiune
3. Matei Teodor- locul III, etapa I, "Euclid"(Lb. romana)
- locul I, etapa a III-a , "Euclid"( Lb. romana)
- locul i , etapa pe sector a olimpiadei de Educatie Tehnologica
4. Budescu Wichman Petru- concurs de sah- locul II, respectiv III
5. Diac Tudor - locul al III-lea la Campionatul municipal de Baschet
6. Nicolescu Alexia- Premii la concursuri de atletism
7. Milcu Cristian a obtinut doua locuri II la competitii de atletism(Campionatul municipal C2, proba de 600de metri).
Clasa a Va E - Prof. diriginte Constantinescu Liana
1. Bobocel Andrei Cosmin
- Mentiune la Concursul de Educatie plastica de la Muzeul Vasile Grigore

2. Dinu Alexandra Cristina
- Premiul II la "The Fonix English Language Contest 2014"
- Calificare (Premiu?) sector pt faza urmatoare la Olimpiada de lb. romana
- Premiul II la Concursul de Educatie plastica de la Muzeul Vasile Grigore
- Mentiune la Concursul de Educatie Plastica de la Biblioteca Nationala a Romaniei

3. Chirita Diana
- Premiul II la Concursul de Educatie Plastica de la Biblioteca Nationala a Romaniei

4. Mihaila Andreea Karina
- Premiul III la Concursul "Junior public Speaking"

5. Petrescu Ioana Roxana
- Mentiune la Concursul de Educatie Plastica de la Biblioteca Nationala a Romaniei
- Calificare (Premiu?) sector pt faza urmatoare la Olimpiada de lb. romana

6. Raicu Maria Mirela
- Premiul I la Concursul "Clubul Micilor Istorici"
7. Rieber Elise Maria
- Premiul I la Concursul "Clubul Micilor Istorici"
8. Sirbu Ana Maria
- Premiu Special la Concursul "Shakespeare Essay Competition"
9. Stanel Oana Carina
- Mentiune la "The Fonix English Language Contest 2014"
- Premiul I la Concursul de Educatie plastica de la Muzeul Vasile Grigore

Clasa a V-a F- prof. Diriginte Azis Sena
Armaselu Tudor: O.M,sector-mentiune
Arhimede,etapa I-mentiune
Festivalul coral-premiul 2
Alexe Mihaela Simona: O.M,sector-mentiune
Arhimede,etapa I-premiul 3
Evaluare in educatie, matematica,etapa 1-mentiune
Festivalul coral-premiul 2
Anghelescu Radu: O.M,sector-premiul 3
O.M,municipiu-mentiune
Arhimede,etapa 1-mentiune
Batir Carmen Rebeca: O.M,sector-mentiune
O.M, municipiu-premiul 3
Olimpiada de limba romana, sector-premiul 2
Arhimede,etapa 1-premiul 3; etapa a II-a-mentiune; etapa a III-a-premiul 2
Euclid,matematica,etapa 1-premiul II,etapa a II-a premiul 2,etapa a III-a-premiul I
Evaluare in educatie,matematica,etapa1,premiul 3
Bostan Carol: Arhimede,etapa 1-mentiune

Bradescu Ana: Concursul Municipal de Arte Plastice Bucuresti-premiul 2
Evaluare in Educatie, romana,etapa 1-premiul 1;etapa a II-a-mentiune
Euclid,romana,etapa a II-a-premiul 1; etapa a III-a-premiul1
Burduja Diana Andreea:O.M, calificat pentru municipiu
Arhimede,etapa1-premiul3
Evaluare in Educatie,matematica-premiul 2
Cioraneanu Dimitrie:O.M,sector-premiul 3
Concursul Scolii nr 97,Turneul Olimpicilor-mentiune
Arhimede,etapa 1-mentiune
Festivalul coral-premiul 2
Ciucasu Serena Maria:O.M,sector-premiul 3
Arhimede,etapa 1-premiul 2
Comanescu Victor Gabriel:O.M,sector-premiul 2
Arhimede,etapa 1-premiul3
Euclid,matematica,etapa1,premiul 3;etapa a II-a-premiul 1;etapa a III-a-mentiune
Euclid,romana,etapa 1-premiul 1;etapa a III-a-premiul 2
Evaluare in Educatie,matematica, etapa a II-a-premiul 2
Evaluare in Educatie,limba engleza, etapa 1-premiul 3
Cratau Dennis: O.M,sector-mentiune
Arhimede, etapa 1-premiul 3
Evaluare in Educatie, matematica,etapa 1-mentiune
Dobre Calin: Arhimede,etapa 1-premiul 3;
Euclid,matematica,etapa a II-a-premiul 2; etapa a III-a-premiul 3
Dumitrescu Elena Ioana: O.M,sector-premiul 1
O.M,municipiu-mentiune
Concursul Scolii nr 56-mentiune
Concursul Scolii nr 97, Turneul Olimpicilor-mentiune
Arhimede, etapa 1-premiul 1
Filat Nicolae: O.M,sector-mentiune
Concursul Scolii nr 56-mentiune
Arhimede,etapa 1-premiul 3
Evaluare in Educatie, matematica, etapa1-premiul 3
Concursul de sah "Fan Courier"-locul 5
Nationalele de sah individuale pentru copii si juniori-locul 16
Gheorghe Theodor: Arhimede, etapa 1-premiul 3
Euclid,matematica,etapa 1-premiul 1;etapa a II-a-mentiune;etapa a III-a-mentiune
Evaluare in Educatie,limba romana,etapa 1-premiul 3
Ionescu Radu Constantin: O.M,sector-mentiune
Arhimede,etapa 1-premiul 3
Olimpiada de geografie, calificat pentru faza pe municipiu
Leanca Radu: Arhimede,etapa 1-mentiune

Pintican Andra Larisa: Arhimede,etapa 1-mentiune

Popescu Ilinca: O.M,sector-mentiune
Olimpiada de Tehnologie,sector-premiul 2
Festivalul coral-premiul 2
Cangurul lingvist,franceza,proba de baraj-premiul 2
Popovici Jo: Arhimede,etapa 1-mentiune

Prunea Rares: O.M,sector-mentiune
O.M,municipiu-mentiune
Concursul Scolii nr 56-mentiune
Arhimede, etapa 1-premiul 3
Seciu Ioana: Arhimede,etapa 1-mentiune

Stanescu Rares: Arhimede, etapa 1-mentiune
Euclid,matematica,etapa1-premiul 3;etapa a II-a-premiul2;etapa a III-a-premiul1
Toader Antonia: Evaluare in Educatie, limba romana,etapa 1-mentiune
Arhimede, etapa 1-mentiune
Festivalul coral-premiul 2
Ulubeanu Ada Sofia: Arhimede,etapa 1-premiul 3
Festivalul coral-premiul 2

Clasa a V-a G - prof. diriginte Petrascu Raluca

Ana Boitan
- Arhimede sectiunea XI- etapa I- mentiune
- Arhimede etapa II - mentiune
- INOT Cupa Total Sport Art Pitesti - locul I fluture
- locul I liber

Clasa a VI-a A - prof. Radu Dana

1. Hutuleac Teodora
1. Olimpiada de Limba si Literatura Romana - faza sector - Mentiune
2. Olimpiada de Matematica, etapa pe sector- Premiul al III-lea
3. Olimpiada de Fizica faza pe sector -Premiul al III-lea
4. Concursul Interjudetean de Matematica al Scolii 56: Mentiune
5. Concusul International "Leganelul lui Isus "- Premiul I
6. Concursul International " Martisorul , dar al primaverii" Premiul al III-lea
7. Concursul International "The Scientific Research Game Project"-participare
8. Proiectul "Cauta-ma !Locuiesc in poveste "-coautor
9. Expozitie Icane pe sticla -Participare

2. Prigoreanu Andreea
1. Olimpiada de Limba si Literatura Romana faza sector-Premiul al II-lea
2. Concursul National de Matematica Arhimede Et. I-Mentiune
3. Concursul National de Matematica Arhimede Et. II-Mentiune
4. Concursul National de Matematica Arhimede Et. III-Premiul al III-lea
5. Concursul National de Matematica Euclid Et. IIII-Premiul I
6. Olimpiada de Fizica faza Sector Premiul I
7. Olimpiada de Fizica faza Municipiu -Mentiune


3. Heytmanek Andrei Nicolae

1. Olimpiada de Matematica, etapa pe municipiu: Mentiune
2. Olimpiada de Matematica, etapa pe sector: Premiul al III-lea
3. Olimpiada de Fizica faza sector -Mentiune
4. Concursul National de Matematica Euclid Et. I-Premiul III
5. Concursul National de Matematica Evaluare in Educatie Premiul I

4. Varzaru Rebeca

1. Olimpiada de Matematica, etapa pe municipiu: Mentiune
2. Olimpiada de Matematica, etapa pe sector: premiul al III-lea
3. Olimpiada d Fizica faza pe sector Mentiune
4. Concursul Interjudetean de Matematica al Scolii 97: Mentiune

5. Ciocan Maria
1. Olimpiada de Matematica, etapa pe sector: premiul al II-lea
2. Olimpiada de Informatica, etapa pe sector: premiul al II-lea
3. Olimpiada d Fizica faza pe sector Premiul al III-lea
4. Concursul Interjudetean de Matematica al Scolii 97: Mentiune


6. Pruteanu Teodor

1. Olimpiada de Matematica, etapa pe sector: Mentiune
2. Concursul Interjudetean Ion Barbu -Dan Barbilian , Calarasi -Mentiune
3. Concursul de matematica al Scolii 97: Mentiune
4. Concursul National de Matematica Euclid Et. IIII-Premiul I
5. Concursul Interjudetean de biologie George Emil Palade, etapa pe municipiu: Premiul II
6. Concursul National de Matematica Arhimede etapa I Mentiune

7. Petcu Luca
1. Olimpiada de Matematica, etapa pe sector: premiul al III-lea
2. Proiectul "Cauta-ma !Locuiesc in poveste "-coautor
3. Proiectul International " The Scientific Resarch Game Project"-participant
4. Olimpiada de Fizica etapa pe sector Mentiune
5. Concursul National de Biologie" Calatori prin traditii" Constanta Premiul I

8. Tatulescu Bianca
1. Olimpiada de Matematica, etapa pe sector: premiul al III-lea
2. Olimpiada de Fizica faza pe sector Mentiune
3. Proiectul "Cauta-ma !Locuiesc in poveste "- illustrator
4. Lucrare expusa la vernisajul " Odata ca niciodata"
5. Expozitia "Poezia eminesciana transpusa in imagine si culoare " lucrare


9. Marin Bianca
1. Concursul National de Matematica Euclid Et. I-Premiul I
2. Concursul National de Matematica Euclid Et. II-Premiul III
3. Concursul National de Matematica Euclid Et. III-Premiul III
4. Concursul National de Matematica Arhimede Et. I-Mentiune
5. Concursul National de Matematica Arhimede Et. II-Mentiune
6. Concursul National de Matematica Arhimede Et. III- Mentiune
7. Concursul National de Biologie" Calatori prin traditii" Constanta - Premiul III
8. Concursul International Martisorul , Dar al primaverii -Premiul al III-lea
9. Expozitie de picture Icoane pe sticla - Participare
10. Matei Vlad Alexandru
1. Concursul National de Matematica Euclid Et. I-Premiul I
2. Concursul National de Matematica Euclid Et. II-Premiul III
3. Concursul National de Matematica Euclid Et. III-Premiul III
4. Olimpiada Informatica et sector -Premiul al III-lea
5. Concurs de Informatica " Cupa Martisorului " Mentiune
11. Bulica Andrei
1. Concursul National de Matematica Euclid Et. I-Premiul I
2. Concursul National de Matematica Euclid Et. II-Premiul II
3. Concursul National de Matematica Euclid Et. III-Premiul II
4. Concursul De Geografie Terra etapa pe sector; Mentiune
5. Concursul Evaluare in Educatie Fizica- Etapa I Premiul I
12. Lupsan Iustina
1. Olimpiada de Limba si Literatura Romana faza sector-Premiul al II-lea
2. Proiectul "Cauta-ma !Locuiesc in poveste "-coautor
3. Expozitia "Poezia eminesciana transpusa in imagine si culoare " lucrare
13. Popescu Bella
1. Concursul National de Geografie Terra etapa pe sector ; Mentiune
2. Concursul National de Geografie Terra etapa pe municipiu ; Mentiune
3. Proiectul "Cauta-ma !Locuiesc in poveste
14. Magearu Alina
1. Concursul National de Matematica Euclid Et. I-Premiul II
2. Concursul National de Matematica Euclid Et. II-Mentiune
3. Concursul National de Matematica Euclid Et. III-Premiul III
4. Proiectul "Cauta-ma !Locuiesc in poveste "- coautor
15. Marinescu Marta
1. Proiectul "Cauta-ma !Locuiesc in poveste "-coautor
2. Concurs de Limba Engleza "Olimpiadele Cunoasterii"- Premiul I
3. Expozitie de pictura "Sfintii Brancoveni"
16. Costescu Eva
1. Concursul National de Matematica Euclid Et. III-Premiul III
2. Proiectul "Cauta-ma !Locuiesc in poveste "- coautor
3. Expozitie de picture - Icoane pe sticla
17. Mihai Andrei
1. Concursul National de Biologie" Calatori prin traditii" Constanta - Premiul III
2. Concursul international "The Scientific Research Game Project": Participant
3. Concurs Gazeta Matematica si Viitori Olimpici: Locul VII pe Bucuresti
18. Paun Ilinca
1. 2 mentiuni Concurs National de confectionare Martisoare
2. Participare in proiectul;"Cauta-ma! Locuiesc in poveste"
3. Participare vernisaj pictura cu 2 lucrari
4. Locul lll -Campionatul National de Baschet U13
5. Locul lll -Campionatul Municipal de Baschet U15
Participare program "Perform baschet"-program de selectie pt lotul national al Romaniei
19. Popa Bogdan
1. Concursul Interjudetean de Biologie "G. E.Palade" Mentiune

Clasa a VII-a A- prof. diriginte Cristina Nuta
Ivan Ana Eliza
Concursul matematica Arhimede - sector- premiul III (Profesor Chinan Viorel)
Concursul matematica Euclid - sector - premiul I (Profesor Chinan Viorel)
Concursul de chimie Lazar Edeleanu - sector - mentiune (Profesor Gabriela Dimulescu)
Evaluare in educatie - fizica- premiul I (Profesor Constanta Panait)
Mihai Ana Maria
Olimpiada de biologie - sector- premiul III (Profesor Cristina Nuta)
Olimpiada de biologie - municipiu- premiul III (Profesor Cristina Nuta)
Concursul de chimie Raluca Lipan- sector- premiul III (Profesor Gabriela Dimulescu)
Concursul de chimie Lazar Edeleanu- sector- premiul III (Profesor Gabriela Dimulescu)
Concursul de chimie Lazar Edeleanu- municipiu- premiul III (Profesor Gabriela Dimulescu)
Concursul de chimie Noi si chimia- municipiu- premiul III (Profesor Gabriela Dimulescu)
Concursul de chimie Noi si chimia- faza nationala- premiul III (Profesor Gabriela Dimulescu)
Sabau Alexandra
Olimpiada limba spaniola - sector - premiul I (Profesor Claudia Vasile)
Olimpiada limba spaniola - municipiu - premiul II (Profesor Claudia Vasile)
Panculescu Sabina Ioana
Olimpiada de limba engleza - sector- premiul III (Profesor Florentina Stavri)
Olimpiada de limba engleza - municipiu- premiul II (Profesor Florentina Stavri)
Evaluare in educatie - limba romana - premiul I (Profesor Carmen Babus)

Vaida Andreea Claudia
Olimpiada de limba engleza - sector- premiul III (Profesor Florentina Stavri)
Olimpiada de limba engleza - municipiu- premiul II (Profesor Florentina Stavri)

Clasa a VII-a B - prof. Diriginte Mariana Cheroiu


Bach Minh Anh
- Olimpiada de engleza
- Premiul II - etapa pe municipiu
- Mentiune - etapa pe sector
- Concursul de desen Spune NU drogurilor - premiul I - sector
- Arhimede - mentiune - etapa I

Badescu Madalina
- Concursul de chimie Lazar Edeleanu
- premiul III - etapa pe sector
- mentiune speciala - etapa pe municipiu
- Olimpiada de fizica - 17 p, calificat (etapa pe sector)
- Concursul de matematica Arhimede
- mentiune (etapa I)

Braun Ana Cristina
- Olimpiada de limba spaniola
- Sector - premiul I
- Municipiu - premiul I
- Olimpiada Creativitatii
- Sector - premiul III
- Municipiu - premiul III
- Arhimede - mentiune - etapa I

Cioraneanu Ioan
- Chimie
- Lazar Edeleanu - Premiul III - etapa pe sector
- Lazar edeleanu - mentiune - Etapa pe municipiu
- Matematica - arhimede - mentiune - etapa I
Corpaci Daria
- Spaniola
- Etapa pe municipiu - premiul II
- Informatica
- Cupa martisorului, premiul II - etapa ????????
- Matematica
- Arhimede - premiul III - etapa ????????
Cuziac Radu Alexandru
- Matematica
- Arhimede - mentiune - etapa I
- Chimie
- Lazar Edeleanu - mentiune - etapa pe sector
- Lazar Edeleanu - locul III - etapa pe municipiu
- Fizica
- Olimpiada - 17 p calificat - etapa pe sector

Popa Lucia
- Chimie
- Lazar Edeleanu - mentiune - etapa pe sector
- Lazar Edeleanu - mentiune - etapa pe municipiu
- Concursuri pian
- Iulia Hasdeu editia a XI-a - premiul I
- Muzica romaneasca - editia a IX- a - premiul I
- Magia colindelor - editia I - premiul II
Protopopescu Theodor
- Euclid - premiul II (etapa I)
- Olimpiada Creativitatii - premiul III - faza pe sector
- Olimpiada Creativitatii - premiul III - faza pe municipiu
Tarca Miruna
- Informatica
- Cupa martisorului - locul I
- Marele Premiu - locul I
- InfoBucuresti - locul I
- Chimie
- Lazar Edeleanu - locul II - faza pe sector
- Lazar Edeleanu - locul III - faza pe municipiu
- Raluca Ripan - mentiune - faza pe sector
- Matematica
- Arhimede - mentiune (etapa I)
- Fizica
- Olimpiada de fizica - 18,25 p - calificat (etapa pe sector)
Protopopescu Theodor
- Euclid - premiul II (etapa I)
- Olimpiada Creativitatii - premiul III - faza pe sector
- Olimpiada Creativitatii - premiul III - faza pe municipiu

clasa a VII-a Cdiriginte prof. Enache Alexandru
BOSTAN Andrei - Premiul III, Concursul de chimie Lazar Edeleanu, faza pe Sector
- Premiul II, Concursul de fizica, faza pe Sector
DAVID Ilinca - premiul II, Concursul de lb. engleza, faza pe Sector

Clasa a VII- a F Diriginte prof. chimie Dimulescu Gabriela Raluca
DUMITRU ELENA BIANCA
- Olimpiada de Ştiinte pentru Juniori - Etapa pe municipiu- Premiul III (calificata etapa nationala 4-8 august 2014);
- Concursul National de Chimie " Raluca Ripan" - Etapa pe sector- Premiul I;
- Concursul National de Chimie " Raluca Ripan" - Etapa pe municipiu-Premiul II;
- Concursul Interjudetean de Chimie pe echipe " Noi şi chimia?!" - Etapa judeteana -Premiul I,
- Concursul Interjudetean de Chimie pe echipe " Noi şi chimia?!" -Etapa nationala - Mentiune;
- Olimpiada de Lectura - Etapa pe municipiu - Premiul III;
- Olimpiada Creativitatii Lb.engleza - Etapa pe sector- Premiul I;
- Olimpiada Creativitatii Lb.engleza - Etapa pe municipiu - Premiul II;
- Olimpiada de Limba Spaniola - Etapa pe municipiu 91 puncte;
- Concursul " TERRA" - Geografie - Etapa pe sector (calificata municipiu).
- Olimpiada de Fizica - Etapa pe sector- Mentiune;;
- Olimpiada de Biologie - Etapa pe municipiu - Mentiune;
- Olimpiada de Biologie - Etapa pe sector - Premiul I;
TOMA EMILIAN ALEXANDRU
- Olimpiada de Lingvistica - Etapa sector - Premiul I
- Olimpiada de Lingvistica - Etapa municipiu- - Premiul Special
- Olimpiada de Biologie - Etapa pe sector - Premiul II;
- Olimpiada de Biologie - Etapa pe municipiu - Premiul III;
- Olimpiada de Fizica - Etapa pe sector - Premiul II
- Olimpiada de Lb.Romana - Etapa pe sector - Premiul I
- Olimpiada de Lb.Romana - Etapa pe municipiu - Mentiune
- Concursul de Chimie "Lazar Edeleanu" - Etapa sector- Premiul I
- Concursul de Chimie "Lazar Edeleanu" - Etapa municipiu- Premiul II
- Concursul National de Chimie " Raluca Ripan" - Etapa pe sector- Premiul I;
- Concursul Interjudetean de Chimie pe echipe " Noi şi chimia?!" - Etapa judeteana -Premiul I,
- Concursul Interjudetean de Chimie pe echipe " Noi şi chimia?!" -Etapa nationala -Premiul III;
- Concursul Interjudetean Transdisciplinar de Stiinte ale Naturii "Minu turii" - Etapa nationala- Mentiune
FURTUNESCU BIANCA
- Olimpiada de Lb.Romana - Etapa pe sector - Premiul III
- Olimpiada de Lb.Romana - Etapa pe municipiu - Premiul II
- Olimpiada Creativitatii Lb.engleza - Etapa pe sector- Premiul II;
- Olimpiada Creativitatii Lb.engleza - Etapa pe municipiu - Premiul I;
- Olimpiada de Lectura - Etapa pe municipiu- Premiul I;
- Concursul National de Chimie " Raluca Ripan" - Etapa pe sector- Premiul II;
- Concursul Interjudetean de Chimie pe echipe " Noi şi chimia?!" - Etapa judeteana -Premiul I,
- Concursul Interjudetean de Chimie pe echipe " Noi şi chimia?!" -Etapa nationala - Mentiune;
PIRVAN RADU
- Concursul de Chimie "Lazar Edeleanu" - Etapa sector- Premiul III
- Concursul de Chimie "Lazar Edeleanu" - Etapa municipiu- Mentiune
- Concursul National de Chimie " Raluca Ripan" - Etapa pe sector- Premiul II;
PANa SARA
- Olimpiada de Lb. Engleza - Etapa pe sector- Premiul III
- Olimpiada de Lb. Engleza - Etapa pe municipiu- Premiul I
- Olimpiada de Biologie - Etapa pe sector - Premiul II;
- Olimpiada de Biologie - Etapa pe municipiu - Premiul III;
COSTIN CRISTINA
- Olimpiada de Lb. Engleza - Etapa pe sector- Premiul III
- Olimpiada de Lb. Engleza - Etapa pe municipiu- Premiul III
- Olimpiada de Biologie - Etapa pe sector - Premiul III;
- Olimpiada de Biologie - Etapa pe municipiu - Mentiune;
- Olimpiada de Lb.Romana - Etapa pe sector - Premiul III
- Olimpiada de Lb.Romana - Etapa pe municipiu - Mentiune
ENCULESEI VLAD RAZVAN
- Concursul de Chimie "Lazar Edeleanu" - Etapa sector- Premiul II
- Concursul de Chimie "Lazar Edeleanu" - Etapa municipiu- Premiul III

Clasa a VII-a G- prof. diriginte Radu Maria Cristina


Bogdan Ana Maria : - olimpida de religie sector - pr. II
Olimpiada de lb. engleza sector si municipiu - pr. II
Olimpiada de lb. romana sector- pr. II

Szabo Iulia : Pr. I Olimpiada de lb. spaniola sector
Povestile Canguru - concurs national - pr. I
Pr. II olimpiada de lb. spaniola municipiu
Pr. III concurs" International Dance festival "

Mircia Mihai ; Pr. III olimpiada de lb. engleza municipiu si sector
Pr. I concurs National de inot Pitesti
Pr.II concurs National de inot Braila
Premii concurs municipal de inot

Vinatoru Ana - pr. III la olimpiada de lb. engleza sector si municipiu
Pr. I examen engleza Trinity

Catanea Vlad : Pr. I olimpiada de fizica sector
Pr. II olimpiada de fizica municipiu

Demeteanu Cristiana : Pr. III olimpiada de lb. engleza sector si municipiu
Pr. I concurs national KungFu Bucuresti



Clasa a VIII-a D diriginta prof. Stavri Florentina

HOTNOG ANDREI-THEODOR (VIII D)
- Premiul I la Olimpiada de limba engleza, etapa pe municipiu
- Premiul I la Olimpiada de fizica, etapa pe sector
- Premiul al II-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector
- Premiul al II-lea la Olimpiada de limba spaniola, etapa pe sector
- Premiul al II-lea la Olimpiada de geografie, etapa pe sector

BADICA VLAD (VIII D)
- Premiul I la Concursul de chimie "Noi si chimia", etapa pe municipiu
- Mentiune la Concursul de chimie "Noi si chimia", etapa nationala
- Premiul al III-lea la Olimpiada de chimie, etapa pe sector
- Premiul al III-lea la Concursul de chimie "Edeleanu", etapa pe sector
- Mentiune speciala la Concursul "Edeleanu", etapa pe municipiu

OPRESCU NICOLETA (VIII D)
- Premiul I la Olimpiada de limba engleza, etapa pe municipiu
- Premiul al III-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector
- Premiul al II-lea la Olimpiada de limba romana, etapa pe sector
- Premiul al III-lea la Olimpiada de limba spaniola, etapa pe municipiu

BOBOC MARIA (VIII D)
- Premiul al III-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe municipiu
- Premiul I la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector
- Premiul al II-lea la Olimpiada de limba spaniola, etapa pe municipiu

BALACEANU GABRIELA THEODORA (VIII D)
- Premiul al II-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe municipiu
- Premiul al III-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector

STAN PATRICIA (VIII D)
- Mentiune la Olimpiada de limba romana, etapa pe municipiu
- Premiul al II-lea la Olimpiada de limba romana, etapa pe sector

VITA RUXANDRA (VIII D)
- Mentiune la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector
- Premiul al III-lea la Olimpiada de limba spaniola, etapa pe municipiu

NOGAI ANDREEA (VIII D)
- Premiul al II-lea la Olimpiada de limba spaniola, etapa pe municipiu

TIMOIANU DAVID (VIII D)
- Premiul al III-lea la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector

TITA IOANA (VIII D)
- Mentiune la Olimpiada de limba engleza, etapa pe sector

APOSTOL RADU (VIII D)
- Premiul al III-lea la Olimpiada de limba spaniola, etapa pe municipiu

VLAD ALEJANDRO (VIII D)
- Premiul al III-lea la Olimpiada de limba spaniola, etapa pe municipiu

Clasa a VIII-a G- prof. Diriginte Ciachir Aurora
ATANASIU MARIA
- Mentiune la Olimpiada de Limba Engleza, etapa pe municipiu
- Premiul al III-lea la Olimpiada de Limba Engleza, etapa pe sector
- Mentiune - Concursul de matematica "Arhimede"
COSTA ALEXANDRA CRISTIANA
- Premiul I la Olimpiada de Limba Spaniola, etapa pe municipiu
- Mentiune - Concursul "Noi si chimia?!", etapa pe municipiu
TOMESCU MARIA ALEXANDRA
- Premiul al II-lea la Olimpiada de Limba Spaniola, etapa pe municipiu
- Mentiune la Olimpiada de Geografie, etapa pe sector
LUNGU VLAD ALEXANDRU
- Mentiune - Concursul "Noi si chimia?!", etapa pe municipiu
DUMITRESCU ANDRA LAURA
- Mentiune la Olimpiada de Limba Romana, etapa pe sector
- Mentiune la Olimpiada de Limba Romana, etapa pe municipiu
RICU EMILIA
- Mentiune la Olimpiada de Limba Romana, etapa pe sector
- Mentiune la Olimpiada de Limba Romana, etapa pe municipiu
MIRANCEA MARIA
- Mentiune la Olimpiada de Geografie, etapa pe sector
CIUCA MARA TEODORA
- Mentiune la Olimpiada de Religie, etapa pe sector
STOENESCU ALEXANDRA
- Mentiune - Concursul de matematica "Arhimede"

Clasa a VIII a E - diriginta prof. Mihaela Musat

GEOGRAFIE, prof Panaitescu Vlad, 1. Angheliu Andru- premiul I, SECTOR
2. Gafar Eren, premiul III, SECTOR
Clasa a VIII-a H- diriginta prof. Andrei Viorica

Colceru Tudor Rares
-Olimpiada de Religie- etapa pe sector- premiul al treilea
- etapa pe municipiu- mentiune
- Participare la olimpiada de Latina,Istorie si Cultura Civiva
2. Catuti Stefania Alexandra
- Participare la Olimpiada de Istorie
3. Cristea Ana Irina
- Participarea la Olimpiada de Spaniola
4. Dinu Ilena Aura
- Participare la Olimpiada de Spaniola
5. Matache Christiana Maria
- Participarea la Olimpiada de Limba si literatura Romana
6. Moldovan Beatrice Alexandra Daniela
- Participarea la Olimpiada de Limba si literatura Romana
7. Niculae Iulia Andreea
- Participarea la Olimpiada de Religie
8. Stamatescu Alexandra Mihaela
- Participarea la Olimpiada de Limba Engleza



Forum | Contact | © Scoala Generala "Jose Marti" Bucuresti 2006 | Webmaster